Zwycięstwo rocznika 2005 w turnieju Ekstra Talent na obiektach treningowych ekstraklasowego zespołu z Niecieczy.

W dniu dzisiejszym na obiektach ekstraklasowej Bruk-Bet Termaliki w Niecieczy rozgrywany był turniej EKSTRA TALENT U-12 organizowany przez Fundację Ekstraklasy wraz z Ministerstwem Sportu i Rekreacji.

Rozgrywki grupy A zakończyliśmy na I pozycji, bez straty punktu oraz bramki, pokonując kolejno Unię Tarnów II, Piłkarskie Nadzieje Mielec II oraz KS Koszyce Wielkie.

Po rozgrywkach grupowych przyszedł czas na testy sprawnościowe.
Najlepsze wyniki w naszej drużynie osiągnęli:
Oliwer Baniak – zwis na ugiętych rękach – czas 35,56 s.
Oskar Baniak – bieg wahadłowy 10x5m – czas 17,18 s.
Bartosz Skotniczny – bieg wytrzymałościowy 86 długości.
Należy nadmienić, że wynik Bartosza był najlepszy w Niecieczy, za co otrzymał on szklaną statuetkę zwycięzcy.

Po zmaganiach sprawnościowych na naszych chłopców czekała niespodzianka. Na obiektach treningowych, na których rozgrywany był turniej, pojawiła się I drużyna Bruk-Bet Termaliki wraz z trenerem. Chłopcy mieli możliwość zrobienia wspólnych zdjęć oraz otrzymania autografów od zawodników i trenera.

Kolejnym etapem rozgrywek były mecze ćwierćfinałowe, w którym przyszło nam się zmierzyć z drużyną FA Dąbrowa Tarnowska. Po zaciętym meczu wygrywamy i w półfinale zmierzymy się z drużyną Unii Tarnów. Podobnie jak spotkanie ćwierćfinałowe, półfinał był meczem walki, w którym o jedną bramkę byliśmy lepsi od przeciwnika.

W finale turnieju Ekstra Talent ponownie spotykamy się z drużyną Piłkarskich Nadzieji Mielec II. Po golu Bartosza Skotnicznego prowadziliśmy od 8 minuty, jednak wynik ten mógł ulec zmianie w każdej chwili. Zarówno jedna jak i druga drużyna miała wiele okazji do zdobycia bramki, niemniej żadna z nich nie przyniosła już zmiany rezultatu (najbliżej tego byliśmy po strzale Oskara Baniaka w poprzeczkę w ostatniej minucie meczu). Niezwykle emocjonujący mecz, w którym akcje z jednej i drugiej strony zmieniały się jak w kalejdoskopie, wygrywamy skromnie (podobnie jak w rozgrywkach grupowych) 1:0.  Klątwa przegranych z AP PN Mielec chyba za nami ! ! !

W Niecieczy nasz rocznik reprezentowali : Oliwier Baniak, Oskar Baniak, Karol Wadas, Oliwier Parat, Szymon Wąsik, Bartosz Dudek, Bartosz Skotniczny, Jakub Pasek, Karol Iwański, Mateusz Smoleń, Patryk Marek, Aleksander Sojka, Dawid Chłopek oraz Wojciech Falarz.

Gratulacje za ogromne poświęcenie i ducha walki ! ! 

Robert Baniak 

 

http://dapdebica2005.pl/aktualnosci/jednak-mamy-ekstra-talent/