X miejsce w gronie 32 zespołów z całej Polski DAP 2004!!!

 

         W ostatni weekend nasza drużyna z rocznika 2004 miała okazję sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie w bardzo mocno obsadzonym Turnieju Widzew Cup 2017 w Łodzi, który uchodzi za nieoficjalne Mistrzostwa Polski.(Bez drużyn z B6)

W gronie 32 drużyn z całego kraju nasi zawodnicy po bardzo dobrym występie zajęli X miejsce.

Cały turniej podzielony został na dwa dni. Pierwszy z nich to zmagania grupowe, natomiast drugi to rozgrywki w Lidze Mistrzów (16 zespołów najlepszych w swoich grupach) i w Lidze Europy (16 zespołów z miejsc 3,4 po rozgrywkach grupowych).


Nasi chłopcy trafili do grupy, w której rywalizowali z: Falubazem Zielona Góra, Juventusem Academy Piekary Śląskie oraz z UKS SMS Łodź.

Na otwarcie rozgrywek po bardzo dobrej grze wygrywamy z ekipą Falubazu 2:0 po dwóch bramkach K.Łocha i inkasujemy pierwsze trzy punkty.

Drugim rywalem grupowym jest drużyna SMS Łódź. Ten pojedynek jest bardzo zacięty. Mimo wyraźnej przewagi fizycznej chłopców z Łodzi nasi nawiązują wyrównaną walkę. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 0:0, a my dopisujemy kolejny punkt.

Ostatni mecz grupowy jest bardzo ważny, gdyż ewentualna porażka eliminuje naszą drużynę z pierwszej 16 całego turnieju. Chłopcy grają jednak koncertowo i pewnie pokonują drużynę z Piekar Śląskich 2:0 po dwóch ładnych bramkach K.Strózika.

Ostatecznie sobota jest bardzo udana dla naszej ekipy, gdyż zdobywamy 7 pkt i zajmujemy drugie miejsce w grupie, ustępując tylko jedną bramką drużynie SMS Łódź.

Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni udajemy się do hotelu na zasłużony odpoczynek.

Prawdziwym sprawdzianem umiejętności dla naszych zawodników okazał się drugi dzień turniejowych zmagań. Już na początek przychodzi chłopcom zmierzyć się z jednym z faworytów zawodów , drużyną Varsovii Escola Barcelona. Po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu ulegamy niestety drużynie z Warszawy 0:1, a jedyną bramkę tracimy po kontrowersyjnym rzucie wolnym. Chłopcy są po tym spotkaniu przybici, gdyż wszyscy czujemy iż można było ten mecz wygrać. Jednak nie ma czasu na rozmyślanie o porażce ponieważ już czeka na nas kolejny rywal – Cracovia Kraków.

To spotkanie wygrywamy 3:0. Na 1:0 po kapitalnej indywidualnej akcji trafia K.Strózik, na 2:0 podwyższa K.Łoch i trzecią bramkę dokłada I.Brzozowski po strzale z dystansu.

Czasu na regenerację nie ma zbyt dużo, bo po małej przerwie obiadowej przychodzi rozegrać nam kolejne ważne spotkanie. Gramy ponownie z rywalem grupowym SMS Łódź. U chłopców można dostrzec już pierwsze objawy zmęczenia turniejem, ale walczą o każdy metr boiska. Dodatkowo musimy przez ostatnie dziesięć minut grać w osłabieniu. Mimo tego mamy swoje sytuacje. Niestety nie trafiamy, a mecz kończy się wynikiem 0:0. Czeka nas emocjonujący konkurs rzutów karnych. Dzięki świetnej postawie bramkarza jak i strzelających wygrywamy 2:1.

Praktycznie bez odpoczynku wychodzimy do rywalizacji z Rakowem Częstochowa o IX miejsce w końcowej klasyfikacji. Mecz jak wcześniejszy bardzo zacięty i wyrównany. Wynik końcowy brzmi 0:0. I mamy kolejny konkurs rzutów karnych. Niestety ulegamy w nim rywalom i ostatecznie zajmujemy X miejsce w całym turnieju.

         Podsumowując dwa dni zmagań trzeba pogratulować zawodnikom całego występu. Z każdym zespołem chłopcy nawiązali wyrównaną walkę, a długimi momentami przeważali na boisku. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż straciliśmy tylko jedną bramkę w całym turnieju co pokazuje jak ciężko jest grać przeciwko naszej defensywie. Gratulacje dla Alka Stachnika, który został najlepszym bramkarzem zawodów.

Klasyfikacja końcowa:

1. Arka Gdynia.

2. Śląsk Wrocław.

3. Motor Lublin.

4. ŁKS Łódź.

5. Escola Varsovia.

6. KSZO Ostrowiec.

7. Górnik Łęczna.

8. AP TOP 54 Biała Podlaska.

9. Raków Częstochowa.

10. DAP Dębica.

11. SMS Łódź.

12.UKS Orlik Prudnik.

13. Elana Toruń.

14. AP Chojnik Jelenia Góra.

15. RTS Widzew Łódź 1.

16. Cracovia Kraków.

17. FASE Szczecin.

18. RTS Widzew Łódź 2.

19. Polonia Warszawa.

20. AP Reissa.

21. Bronowianka Kraków.

22. AKS SMS Łódź.

23. Juventus Academy Piekary Śląskie.

24. FC Wrocław Academy.

25. Football Academy Opole.

26. Broń Radom.

27. Celisium Skarżysko Kamienna.

28. ŁKS Łomża.

29. Concordia Elbląg.

30. AP Stomil Olsztyn.

31. Wisła Puławy.

32. UKP Falubaz Zielona Góra.

Skład DAP2004: A.Stachnik, P.Bocheński, I.Brzozowski, G.Skarbek, B.Cichoń, K.Strózik, K.Łoch, K.Potyrała,  M.Dziurzyński, K.Ćwik, D.Piecuch, M.Kruczek, F.Pieniążek, B.Nykiel.