Velicante Cup – VII miejsce rocznika 2004 w majowy weekend we Wrocławiu!!!

IMG_3226

Piękną piłkarską przygodę przeżyli chłopcy z DAP2004 w długi weekend majowy. Ekipa pomarańczowych rywalizowała z siedmioma najlepszymi drużynami w Polsce, w cyklicznym Turnieju Velicante Cup organizowanym przez Akademię Piłkarską FC Wrocław. Przy wspaniałej pogodzie i na świetnie przygotowanych obiektach chłopcy w ciągu dwóch dni rozegrali, aż czternaście meczy.

                Rywalami naszych zawodników były ekipy: Arki Gdynia, Śląska Wrocław, FC Wrocław, Progresu Kraków, Dunajca Nowy Sącz, Korony Kielce i Rozwoju Katowice.

Organizatorzy wprowadzili ligowy system rozgrywek (mecz-rewanż), a jeden mecz trwał 25 minut podzielony na dwie połowy po 12 minut.

                Sobotnie mecze rozgrywamy w następującej kolejności: Korona Kielce 1:1 (K.Strózik), WKS Śląsk Wrocław 0:1, FC Wrocław 3:3 (K.Potyrała, K.Strózik, K.Łoch), Rozwój Katowice 0:4, Dunajec Nowy Sącz 0:2, Progres Kraków 5:2 (K.Strózik, B.Cichoń, K.PotyrałaX2, Samobój).

Chłopcy przez pierwszą część tego dnia grają bardzo dobrze tocząc wyrównane pojedynki z ekipami: Korony, Śląska i FC Wrocław. Przy lepszej skuteczności wyniki mogły być dużo lepsze. Niestety z upływem czasu widać u zawodników narastające zmęczenie i brak ogrania na tak dużym boisku. Do tego nie wszyscy są dobrze dysponowani fizycznie. W rezultacie tego w części popołudniowej widać spadek jakości gry w naszym wykonaniu. Doznajemy porażek z Rozwojem Katowice i Dunajcem Nowy Sącz. Na ostatni mecz z Progresem chłopcy się mobilizują. Grają bardzo dobrze w obronie i ataku, odnosząc pewne zwycięstwo.

Po tym bardzo ciężkim dniu udajemy się wszyscy na zasłużony odpoczynek do hotelu. Żadnego z zawodników nie trzeba było zachęcać do spania, gdyż każdy jest bardzo zmęczony.

W niedzielę po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu udajemy się na drugi etap rozgrywek. Kolejność poszczególnych spotkań jest podobna. Niedzielne wyniki: Korona Kielce 0:2, WKS Śląsk 1:2 (G.Skarbek) FC Wrocław 0:4 , Rozwój Katowice 0:2, Arka Gdynia 0:3, Progres Kraków 0:4, Dunajec Nowy Sącz 1:1 (K.Strózik).

Ten dzień obfitował w wiele ciekawych meczy w naszym wykonaniu. Rozpoczęliśmy dobrze mając trzy doskonałe sytuacje z Koroną. Niestety piłka nie wpadła do bramki. Przeciwnik wykorzystał swoje okazje trafiając dwa razy z kontr. Podobnie wygląda mecz ze Śląskiem Wrocław, też na początku mamy optyczną przewagę. Jednak to przeciwnik strzela o jedna bramkę więcej i zwycięża. W kolejnych meczach nasi są juz bardzo zmęczeni. Odnotowujemy cztery  dość wyraźne porażki z FC Wrocław, Rozwojem, Arką i Progresem. W ostatnim meczu nawiązujemy jeszcze walkę z Dunajcem i remisujemy 1:1.

Ostatecznie zajmujemy w całych zawodach siódmą lokatę z dorobkiem 6 punktów. Gratulacje dla Bartka Cichonia, który został wybrany najlepszym zawodnikiem naszej ekipy. Oraz dla Gabrysia Skarbka, który został wybrany przez trenerów do drużyny turnieju.

                Mimo tego, że miejsce może nie jest wysokie, to gra chłopców na tle najlepszych drużyn w Polsce  mogła się podobać. Zaznaczyć trzeba, że cała trzynastka powołanych zawodników zagrała w równym wymiarze czasowym, oraz że był to debiut naszych zawodników na tak wymagającym turnieju. Podziękowanie dla rodziców, którzy dzielnie dopingowali swoje pociechy w dobrych i złych momentach gry.

 

Skład DAP2004: A.Stachnik, P.Bocheński, I.Brzozowski, R.Lubera, R.Buszek, K.Potyrała, G.Skarbek, F.Pieniążek, K.Łoch, K.Strózik, D.Piecuch, B.Cichoń, B.Nykiel.