Srebrne medale dla rocznika 2005 w Skotnikach !!!

skotniki 08.2015W dniach 22-23.08.2015 r. nasza drużyna uczestniczyła w turnieju Uhlsport Cup w podkrakowskich Skotnikach. W związku z rezygnacją kilku drużyn, organizatorzy podjęli decyzję o rozegraniu dwóch kolejek każdy z każdym.


W pierwszym dniu turnieju rywalizowaliśmy kolejno z drużynami:


DAP – Beniaminek Krosno (0:0) – pierwsza potyczka turniejowa z drużyną, z którą tydzień wcześniej przegraliśmy mecz sparingowy na naszych obiektach. Mec

z walki w którym zabrakło tylko jednego – bramek. 

DAP – Cracovia Kraków (4:0) – drugi mecz rozpoczynamy dość pewnie, szybko strzelamy dwie bramki i spokojnie czekamy na kolejne trafienia. Bramki w tym meczu zdobywali: Szymon Wąsik, Patryk Marek, Oliwier Baniak, Dawid Chłopek.

DAP – Akademia GKS Tychy (4:0) – bardzo zacięty mecz, ostra walka, jednak podobnie jak w meczu z Cracovią strzelamy przeciwnikom cztery bramki i do swojego dorobku punktowego dorzucamy kolejne trzy punkty. Bramki w tym meczu zdobywali: Szymon Wąsik, Oliwier Baniak, Dawid Chłopek x2.

DAP – Polonia Słubice (1:0) – długo nie potrafimy odnaleźć się na boisku, inicjatywę mają nasi przeciwnicy a my bronimy się przed utratą bramki. Wraz z upływem czasu udaje nam się jednak strzelić zwycięskiego gola (Szymon Wąsik) i tym samym notujemy trzecie zwycięstwo w pierwszym dniu turnieju.

DAP – Gwardia Warszawa (3:2) – ostatni sobotni mecz to walka z naszymi rywalami grupowymi z jesiennej edycji turnieju w Skotnikach. Szybko stracona bramka podcina nam skrzydła i na chwilę wprowadza chaos w nasze poczynania. Dzięki ambitnej postawie naszych zawodników i przejęciu środka pola to my strzelamy trzy bramki (Szymon Wąsik x2, Dawid Chłopek) i wychodzimy na dwubramkowe prowadzenie. Gwardia odpowiada jeszcze jednym golem, ale to nie wystarczyło – dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu po pierwszym dniu turnieju prowadzimy w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Drugi jest Beniaminek Krosno (13 punktów) a trzecia Gwardia Warszawa (9 punktów).

Drugi dzień turnieju przebiegał następująco:


DAP – Polonia Słubice (1:0) – podobnie jak w sobotę mecz walki i wymiany ciosów, z którego to my dzięki trafieniu Oskara Baniaka z rzutu wolnego wychodzimy zwycięsko.

DAP – Beniaminek Krosno (1:0) – spotkanie drużyn liderujących w tabeli, szybkie zwroty akcji, zmarnowane okazje z obu stron i przepiękne trafienie Patryka Marka, które daje nam przewagę nad rywalami i dodatkowe trzy punkty – łącznie mamy ich już 19.

DAP – Cracovia Kraków (1:2) – jest takie stare przysłowie "nie dziel skóry na niedźwiedziu" – niestety w tym meczu pasowało idealnie do naszej drużyny – wczorajsze łatwe zwycięstwo (4:0) spowodowało ogomne rozluźnienie w naszych szeregach, czego dowodem jest szybko stracona bramka. Wprawdzie udaje nam się za sprawą Szymona Wąsika doprowadzić do remisu, ale nasza gra nie ulega zmianie, co kosztuje nas utratą bramki po samobójczym trafieniu naszych obrońców.

DAP – Akademia GKS Tychy (0:0) – to mecz z rodzaju "nie możemy go nie wygrać" – słupki, poprzeczki dwukrotna gra w przewadze po wykluczeniach dla zawodników GKS'u – niestety remisujemy bezbramkowo i zamiast przed ostatnim meczem cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju spadamy w tabeli na drugie miejsce.

DAP – Gwardia Warszawa (1:1) – żeby wygrać cały turniej musimy wygrać z Gwardią – remis wystarcza naszym rywalom do ostatecznego triumfu w turnieju, jednak to właśnie drużyna Gwardii zdobywa gola z rzutu karnego. Staramy się odrobić straty, jednak gramy już chyba "na rezerwie" i nie wygląda to najlepiej. W końcu doprowadzamy do remisu – Karol Wadas wykorzystuje rzut karny – na więcej zabrakło nam czasu. Zajmujemy drugie miejsce w turnieju.

W Skotnikach reprezentowali nas: Karol Wadas, Karol Iwański, Wojciech Falarz, Aleksander Sojka, Oliwier Baniak, Oskar Baniak, Bartosz Skotniczny, Bartosz Dudek, Jakub Pasek, Dawid Chłopek, Patryk Marek, Szymon Wąsik>

Końcowa tabela turnieju Uhlsport Cup:


1 Gwardia Warszawa


2 DAP Dębica 


3 Beniaminek Krosno


4 UKS Polonia Słubice 


5 Cracovia


6 Akademia GKS Tychy