Rocznik 2005 – podsumowanie sezonu 2014/2015

Mijający sezon dla rocznika 2005 był bardzo udanydruzyna2, uczestniczyliśmy w licznych turniejach , w Podkarpackiej Lidze Orlików oraz w Minimistrzostwach Deichmann.

Przeżyjmy to jeszcze raz …

Zwycięstwo w Uhlsport Cup !!!

Zespół rocznika 2005 DAP Dębica wygrał bardzo mocno obsadzony turniej na sztucznej trawie w którym startowało 24 drużyny z całej Polski i Słowacji . Do tej pory jest to najlepsze miejsce w tym prestiżowym turnieju z wszystkich drużyn naszej Akademii.  W pokonanym polu zostawiliśmy zespoły z takich Akademii jak : Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków , Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Rozwój KAtowice…

 

 

Ale od początku…trafiamy do grupy C z Arką Gdynia (ubiegłoroczny triumfator ) Gwardią Warszawa (Mistrz Polski w turnieju Deichmann) oraz Fortecą Świerklany.

Pierwszy mecz rozgrywamy z drużyną Gwardii Warszawa i jako pierwsi po zespołowej akcji obejmujemy prowadzenie. Gdy szybko podwyższamy na 2:0, wydawało się, że mecz mamy pod kontrolą. Kontaktowa bramka na 30 sekund przed końcem nie zmąciła radości ze zwycięstwa i zdobycia trzech punktów.

Kolejny mecz to pojedynek z ubiegłorocznym zwycięzcą turnieju w Skotnikach – Arką Gdynia. Walka toczyła się przez cały mecz, jednak to Arka strzeliła jedynego gola tego spotkania i z 6 punktami na koncie liderowała w tabeli grupy C.

W ostatnim meczu grupowym gramy z drużyną Forteca Świerklany. Wiemy, że nie mamy już szans na zwycięstwo w grupie. Wiemy również, że aby w drodze do najlepszej ósemki turnieju wyprzedzić Wisłę Kraków oraz Legię Warszawa musimy wygrać różnicą kilku bramek. Mecz kończy się wynikiem 4 : 0 a my czekając na rozstrzygnięcia w grupie E i F spokojnie udajemy się na mecz Wisły Kraków z Górnikiem Łęczna. Mecz wygrywa Wisła 2:0. My wychodząc ze stadionu dowiadujemy się, że gramy w ćwierćfinale z Legią Warszawa !  

II dzień zmagań w turnieju rozpoczynamy od pojedynku ćwierćfinałowego z kolegami z Legii Warszawa. Stosunkowo szybko zdobywamy bramkę po zespołowej akcji całej drużyny, którą na gola po podaniu Oskara Baniaka zamienił Szymon Wąsik. Wśród kibiców Legii zapanowała konsternacja, gdyż jeszcze przed meczem rozmawiali kuluarach jak to zagrać w półfinale ze Śląskiem Wrocław. Po kilku minutach ponownie przeprowadzamy piękną zespołową akcję i po podaniu Oskara Baniaka bramkę na 2:0 zdobywa Szymon Wąsik. Legia przejmuje inicjatywę, wynikiem czego jest stracona przez nasz zespół bramka. Od tego momentu mecz staje się bardzo zacięty ale ostatecznie wygrywamy 2 : 1 i w półfinale czeka na nas już Śląsk Wrocław.

Mecz półfinałowy to twarda walka od samego początku spotkania, z której to my wychodzimy zwycięsko. Po fantastycznym uderzeniu w długi róg Bartosza Skotnicznego obejmujemy prowadzenie. Długo staramy się przetrzymywać piłkę, konstruujemy mądre akcje i co najważniejsze mądrze się bronimy. Niestety chwila nieuwagi powoduje, że Śląsk zdobywa wyrównującą bramkę. Nasi chłopcy jednak podnieśli się, po straconym golu i mieli kilka dogodnych sytuacji do strzelenia zwycięskiego gola, jednak niestety zabrakło nam precyzji i czasu – o tym kto zagra w Finale zadecydują karne ! ! !  Pierwsza seria na remis – bramkę dla naszej drużyny zdobywa Karol Wadas. Druga seria również na remis, a bramkę zdobywa Wojtek Falarz. Trzecią serię rozpoczynają zawodnicy Śląska od strzału w słupek. U nas do piłki podchodzi Oskar Baniak i nie dając żadnych szans bramkarzowi przeciwników zapewnia nam grę w Finale turnieju w Skotnikach.

Finał rozgrywamy z drużyną Football Academy Szczecin, która w meczu półfinałowym pokonała naszego grupowego rywala Arkę Gdynia. Kolejny mecz walki, niewykorzystanych szans z naszej strony i ogromnego szczęścia. Najpierw od utraty bramki ratuje nas poprzeczka a na 5 minut przed końcem spotkania Karol Wadas nieprzepisowo zatrzymuje w polu karnym jednego z przeciwników i sędzia dyktuje rzut karny dla drużyny FA Szczecin. Teraz też sprzyja nam szczęście i Karol Wadas przenosi strzał rywala na poprzeczką naszej bramki. Na dwie minuty przed końcem udaje się nam zdobyć bramkę i dzięki dobrej postawie w grze obronnej całego zespołu, końcowy gwizdek sędziego wywołuje wielką radości chłopców, trenerów oraz przybyłych na mecz rodziców.

Szymon Wąsik z 5 golami zostaje Królem Strzelców Turnieju.

Nasi Chłopcy wystąpili w następującym składzie:

Karol Wadas, Szymon Mądro, Oliwier Baniak, Jakub Pasek, Bartek Dudek, Bartosz Skotniczny, Karol Iwański, Oskar Baniak, Wojtek Falarz, Szymon Wąsik, Oliwier Parat,Oliwier Pociask, Patryk Marek, Alek Sojka. Trenerem drużyny jest Krzysztof Bizoń.

 

W turnieju rozgrywanym w Mielcu drużyna rocznika 2005 zagrała na "piątkę".

Oto wyniki rywalizacji w grupie : 

DAP Debica – AP Piłkarskie Nadzieje Mielec   0 : 0

DAP Dębica – Motor Lublin     2 : 0

DAP Dębica – Tarnovia Tarnów   2 : 3

DAP Dębica – 16 Przemyśl    1 : 0

DAP Dębica – Dunajec Nowy Sącz 0 : 0

DAP Dębica – Karpaty Lwów   1 : 0

 

Skład zespołu :

 1. Wadas Karol
 2. Mądro Szymon
 3. Falarz Wojciech
 4. Iwański Karol
 5. Sojka Aleksander
 6. Skotniczny Bartosz
 7. Różański Filip
 8. Świerczek Filip
 9. Marek Patryk
 10. Parat Oliwier
 11. Baniak Oskar
 12. Prus Dawid
 13. Biel Przemysław

Na zakończenie turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali medale oraz prezenty od Św. Mikołaja, który zjawił się podczas zakończenia turnieju:)

 

Po bardzo dobrej grze rocznik 2005 wygrywa turniej Soccer Cup w Ropczycach.

DAP Dębica  –  Igloopol Dębica   5 : 0  Dawid Chłopek x2, Aleksander Sojka, Patryk Marek oraz Wojciech Falarz

DAP Dębica  – Beniaminek Krosno 3 : 1 Wąsik Szymon, Marek Patryk, Oskar Baniak

DAP Dębica – MULKS Pustynia  5 : 2  Marek Patryk, Skotniczny Bartosz x2, Wąsik Szymon, Chłopek Dawid

półfinał

DAP Dębica  – Soccer Ropczyce II    2 : 0   Chłopek Dawid, Baniak Oskar

finał

DAP Dębica – Beniaminek Krosno  4 : 1    Baniak Oskar x2, Wąsik Szymon, Iwański Karol

Najlepszym zawodnikiem turnieju zdaniem organizatorów był dziś Karol Iwański, brawa należą się dla wszystkich zawodników, którzy uzupełniając się nie pozwolili się gdziś ograć.

Chłopcy dziś mogli zaprezentować się w nowych dresach, które zostały ufundowane przez firmę Omega Pilzno – serdecznie dziękujemy !!!

 

I miejsce w turnieju im. A. Barwińskiego w Tarnowie.

Dunajec Nowy Sącz (3:1) bramki Szymon Wąsik x2, Oskar Baniak, KKP Kielce (2:0) bramki Dawid Chłopek, Szymon Wąsik, oraz Wisłę Kraków (1:0) bramka Dawid Chłopek   i z kompletem zwycięstw walczymy w grupie mistrzowskiej z Tarnovią Tarnów (1:0) gol Oskara Baniaka oraz Igloopolem Dębica (2:2) bramki Bartek Skotniczny, Szymon Wąsik. O I miejscu w grupie mistrzowskiej decydują dodatkowe karne, w których walczymy z kolegami z Igloopolu. Wygrywamy je 3:2 ( skutecznymi strzelcami okazali się Wojtek Falarz, Karol Wadas oraz Oskar Baniak ) i to DAP gra w wielkim finale z drużyną z węgierskiego Debreczyna. W finale pomimo straty bramki, odrabiamy straty (gol Bartka Skotnicznego) i na minutę przed końcem strzelamy zwycięskiego gola ( Szymon Wąsik ) ! ! ! GRATULACJE Chłopcy ! ! ! Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Karol Wadas ! ! !

Skład zespołu :

1. Wadas Karol
2. Iwański Karol
3. Falarz Wojciech
4. Wąsik Szymon
5.Baniak Oskar
6.Baniak Oliwier
7.Marek Patryk
8.Chłopek Dawid
9.Świerczek Filip
10.Skotniczny Bartosz
11.Kubala Oskar
12.Dudek Bartosz
13.Parat Oliwier

Gorące brawa dla wszystkich zawodników za walkę i pozostawione "serce" na boisku oraz wsparcie dopingiem z trybun przez rodziców.

Końcowa klasyfikacja turnieju :

1. DAP Dębica

2. Debrecen

3. AP Nowy Sącz

4. Igloopol Dębica

5.Wisła Kraków

6. Tarnovia Tarnów

7. Korona Kielce

8. AP Mielec

9. Resovia Rzeszów

10.TArnovia 1909 TArnó

11. Dunajec Nowy Sącz

12. KKP Kielce

 

Turniej dla Krystiana !

Dziś w turnieju aspekt sportowy był drugorzędną sprawą, każdy z zawodników swoją obecnością i postawą na boisku chciał wesprzeć w walce z bardzo ciężką chorobą swojego rówieśnika Krystiana, który jeszcze nie tak dawno rywalizował z nimi broniąc bramki Igloopolu Dębica.

Trzymając kciuki, każdy ma nadzieje, że Krystian wygra walką z chorobą i wróci aby nadal bawić się piłką nożną.

Nasz zespół dziś uczestniczył w turnieju w następującym składzie :

1. Wadas Karol
2. Mądro Szymon
3. Falarz Wojciech
4. Wąsik Szymon
5.Baniak Oskar
6.Baniak Oliwier
7.Marek Patryk
8.Pieniążek Jakub
9.Sojka Aleksander
10.Skotniczny Bartosz
11.Gawlik Michał
12.Dudek Bartosz
13.Parat Oliwier
14.Pasek Jakub

 

 

Podium w Aqua Cup 2015 w Wałbrzychu.

W majowy weekend na boiskach piłkarskich Centrum AQUA ZDRÓJ miał miejsce Turniej Piłkarski AQUA CUP 2015 w kategorii U 10 i U 11. To pierwszy tego typu turniej organizowany przez KS Górnik Wałbrzych we współpracy z Centrum AQUA ZDRÓJ. W rozgrywkach wzięło udział łącznie 25 zespołów. W kategorii wiekowej U 10 najlepsi okazali się zwodnicy FCB Escola Varsovia. Drugie miejsce zajął WKS Śląsk Wrocław, a trzecie nasz zespół DAP Dębica.

DAP Dębica  – Polonia Świdnica 0:0

DAP Dębica – Śląsk Wrocław  2:1

DAP Dębica – OZPN Wałbrzych 5:2

DAP Dębica – Piast Strzelce Opolskie  3:1

DAP Dębica – Escola Varsovia   3:3

DAP Dębica – Śląsk Wrocław     3:4

 

DAP Dębica 2005 :   Wadas Karol, Falarz Wojciech, Iwański Karol, Baniak Oliwier, Baniak Oskar, Marek Patryk, Wąsik Szymon, Pasek Jakub, Chłopek Dawid, Prus Dawid, Madejski Kornel, Skotniczny Bartosz, Sojka Aleksander, Parta Oliwier oraz Kubala Oskar.

Wyjazd do Wałbrzycha to nie tylko emocje i doświadczenia sportowe, to również możliwość zobaczenia atrakcji turystycznych tamtych rejonów Polski. Udało się odwiedzić Zamek Książ, jeden z największych zamków w Polsce, Zamek i Zaporę Wodną w Grodnie oraz zwiedzić Starą Kopalnie w Wałbrzychu.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli nam w organizacji wyjazdu, szczególnie dla firmy OLIMP oraz POLSAROS jak również BT ANTURJA. Podziękowania za gorący doping dla wszystkich rodziców, którzy udali się z nami do Wałbrzycha.

 

Minimistrzostwa Deichmann 2015

W tym roku uczestniczyliśmy w rozgrywkach dla rocznika 2004 , rywalizacja ze starszymi przeciwnikami zaprocentuje z pewnością w rozwoju wszystkich zawodników w kolejnych latach. Udział dwóch drużyn w turnieju dał możliwość gry wszystkim chętnym zawodnikom z naszego rocznika.

 

Zwycięstwo w Turnieju Rozwój Cup 2015 i puchar z rąk Arka Milika !!!

W dniu 20 czerwca nasi chłopcy z rocznika 2005 uczestniczyli w III Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej ROZWÓJ CUP 2015.

Rozgrywki grupowe – grupa C:
DAP DĘBICA – GÓRNIK ZABRZE 3:0
Dobrze rozpoczynamy turniej w Katowicach – wysokie 3:0 i pewne zwycięstwo, pomimo zmarnowania kilku dogodnych sytuacji.

DAP DĘBICA – WROCŁAW ACADEMY II 1:0
Podbudowani poprzednim wysokim zwycięstwem, wychodzimy na spotkanie z II-gą drużyną Wrocław Academy chyba zbyt rozluźnieni i niezbyt skoncentrowani. Długo nie możemy strzelić bramki, pomimo w miarę dobrej gry. Niestety w dalszym ciągu zawodzi skuteczność – dowozimy skromne 1:0 i 3 kolejne punkty do tabeli grupowej.

DAP DĘBICA – STADION ŚLĄSKI 3:0
Pewna wygrana z kolegami z Chorzowa w stosunku 3:0 pozwala cieszyć nam się kompletem punktów po rozegraniu trzech kolejek w grupie C.

DAP DĘBICA – OLIMPIC WROCŁAW 0:0
Drużyna Olimpic Wrocław wydawała się najmocniejsza w naszej grupie. Było to widać również w jej dotychczasowych wynikach, w których podobnie jak my nie odniosła porażki. Przez większość czasu atakujemy, groźnie strzelamy, a przeciwnicy starają się wyprowadzać groźne kontry. Brakuje nam szczęscia (słupek, poprzeczka, minimalnie przestrzelone akcje) i mecz kończy się bezbramkowym remisem.

DAP DĘBICA – GKS II KATOWICE 5:0
Ostatni mecz w grupie gramy już na pełnym luzie. Jesteśmy pewni awansu do ZŁOTEJ GRUPY i w łatwy sposób ogrywamy przeciwników z Katowic 5:0.

Po rozgrywkach grupowych, przychodzi czas na obiad, krótki odpoczynek i rozpoczęcie zmagań w grupie mistrzowskiej – ZŁOTEJ.

DAP DĘBICA – GARBARNIA 2:0
Szybko zdobyta bramka pozwala nam na kontrolowanie meczu. Garbarnia stara się "coś ugrać", jednak nie są w stanie przeforsować naszej obrony. Po zdobyciu drugiego gola jesteśmy pewni pierwszego zwycięstwa w złotej grupie

DAP DĘBICA – GKS KATOWICE 3:2
W drugim meczu grupy mistrzowskiej trafiamy na triumfatora Rozwój Cup z ubiegłego roku – GKS Katowice. Obejmujemy szybko prowadzenie, ale jeszcze szybciej przeciwnicy doprowadzają do remisu. Stracona bramka wzmacnia nasz zespół – odpowiadamy dwoma bramkami (3:1). Niestety grając w osłabieniu jednego zawodnika (kara za faul) tracimy bramkę i robi się nerwowo. W ostatniej minucie wyprowadzamy szybką kontrę, w której bramkarz GKS-u broni się przed utratą bramki interwencją ręką poza polem karnym. Sędzia jest tym razem łaskawy i wskazuje jedynie rzut wolny, ale nie wyklucza bramkarza z gry. Dowozimy zwycięstwo i mamy już 6 punktów na swoim koncie.

DAP DĘBICA – ROZWÓJ KATOWICE 0:1
Mecz z gospodarzami niestety przegrywamy – brakuje nam koncentracji, nie potrafimy zagrać zespołowo i przejąć inicjatywy.

DAP DĘBICA – PARASOL WROCŁAW 6:0
Po ostatniej porażce odbijamy sobie niemoc strzelecką na drużynie Parasol Wrocław. Gładkie zwycięstwo i oczekiwanie na ostatni mecz grupowy z drużyną Olimpic Wrocław, z którą w grupie C zremisowaliśmy (0:0).

DAP DĘBICA – OLIMPIC WROCŁAW 2:1
Spotykamy się z drużyną, którą chwilę wcześniej dopingowaliśmy w meczu z Rozwojem Katowice – bardzo dobry wynik dla naszych zawodników (1:1) dający nadzieję na triumf w turnieju. Padający deszcz utrudniał grę zarówno nam jak i przeciwnikom. Niestety to Drużyna Olimpica lepiej dostosowuje się do warunków i pierwsza strzela gola. W miarę szybko odpowiadamy na straconą bramkę, niestety żeby mieć nadzieję na końcowe zwycięstwo w turnieju musimy zainkasować w tym meczu 3 punkty. Ostanie 15 sekund meczu – za zagranie ręką w okolicach połowy boiska przez przeciwnika mamy rzut wolny. Potężne uderzenie Oskara Baniaka, wspaniały lot piłki, która ląduje w bramce przeciwnika i ogromna radość naszych zawodników – kolejne 3 punkty, których mamy obecnie 12 na swoim koncie – mamy zagwarantowane 2-gie miejsce w turnieju. Wszystko rozstrzygnie się w ostanim grupowym spotkaniu, pomiędzy Rozwojem a GKS'em.

W ulewnym deszczu grające drużyny Rozwoju i GKS'u walczą o najlepszy dla siebie wynik – Rozwój o zwycięstwo w turnieju, GKS o zajęcie drugiego miejsca. Niestety dla nas Rozwój strzela gola i to on jest na pierwszym miejscu. My jeszcze bardziej dopingujemy drużynę GKS'u. Ostatnia minuta meczu, GKS wykonuje rzut rożny po którym zdobywa gola – Rozwój – GKS 1:1 ! ! !

To my jesteśmy zwyciężcami III Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej ROZWÓJ CUP 2015 rocznika 2005 ! ! !

W ulewnym deszczu odbieramy puchar oraz czek na 1000 złotych dla najlepszej drużyny na akcesoria sportowe firmy ZINA z rąk obecnego reprezentanta Polski Arkadiusza Milika oraz byłego reprezentanta Polski Kamila Kosowskiego – dyrektora sportowego Rozwoju Katowice. Dodatkowo nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Karol Wadas – GRATULACJE KAROL ! ! !

Sukces naszej drużyny zmącił fakt, iż już w pierwszym meczu nasz kolega z drużyny Alek Sojka złamał rękę i zamiast walczyć z nami na boisku zostało mu tylko dzielne kibicowanie naszej drużynie z ręką w gipsie. Alek ten puchar jest dedykowany dla CIEBIE ! ! ! Trzymaj się i szybko wracaj do zdrowia – czekamy na CIEBIE ! ! !

W Katowicach wystąpiliśmy w składzie:
1. Karol Wadas
2. Wojciech Falarz
3. Karol Iwański
4. Aleksander Sojka
5. Patryk Marek
6. Szymon Wąsik
7. Oskar Baniak
8. Oliwier Parat
9. Bartosz Skotniczny
10. Dawid Chłopek
11. Bartosz Dudek
12. Oliwier Baniak

Trener: Krzysztof Bizoń
Kierownik drużyny: Bogdan Iwański

 

Serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy swoją obecnością i dopingiem pomagali nam w każdych rozgrywkach !

Osobne podziękowania składamy również sponsorom, którzy wspierali nasz zespół, dzięki czemu możliwy był zakup sprzętu sportowego czy udział w turniejach. A były to firmy : OLIMP LABORATORIES Sp. z o.o. , OMEGA Pilzno , POLSAROS oraz Biuro Turystyczne ANTURJA.