DAP2003Na szóstym miejscu zakończyli zmagania w turnieju Resovia Winter Cup zawodnicy DAP Dębica z rocznika 2003. W drugim dniu turnieju nasi zawodnicy zanotowali dwie porażki i jedno zwycięstwo.

Pierwszy niedzielny mecz to spotkanie z silną ekipą Polonii Warszawa. Początek spotkania nie ułożył się po naszej myśli i już w drugiej minucie Polonia obejmuje prowadzenie. Stracona bramka podziałała mobilizująco na drużynę DAPu, która przez najbliższe minuty stwarzała coraz groźniejsze sytuacje pod bramką Polonii co przyniosło skutek w 14 minucie gdy strzałem głową piłkę w siatce umieścił Jakub Budziosz doprowadzając do wyrównania. Niestety brak koncentracji w końcówce spotkania spowodowało szybką utratą dwóch bramek i porażką 3:1.

W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z drużyną Juventy Starachowice. Początek spotkania pokazuje że pierwsze minuty nie należą do naszych silnych stron. Po 5 minutach na tablicy wyników widnieje wynik 2:0 dla przeciwnika. W 21 minucie spotkania bramkę kontaktową na 2:1 po świetnej zespołowej akcji zdobywa Filip Dereń, niestety chwilę później rywal podnosi prowadzenie zdobywając bramkę na 3:1. W ostatnich minutach meczu Jakub Smoleń strzela drugą bramkę dla DAPu, lecz na wyrównanie nie wystarcza już czasu. Druga w tym dniu porażka, tym razem 3:2.

Ostatni mecz w turnieju rozgrywamy przeciwko znanej nam z ligowych boisk Stali Stalowa Wola. Nauczeni na poprzednich błędach wychodzimy na boisko skoncentrowaniu od pierwszych minut. Mecz walki, pomimo zmęczenia całym turniejem nasi zawodnicy zostawiają na boisko mnóstwo sił i przeważają przez całe spotkanie. W 28 minucie strzałem z dystansu popisuje się Jakub Budzisz umieszczając piłkę w ?okienku bramki? i ustalając wynik meczu na 1:0. Zasłużone zwycięstwo ekipy DAP Dębica.

Turniej bardzo wartościowy pod względem szkoleniowym. Ciężka praca włożona w meczach przeciwko silnym przeciwnikom na pewno zaowocuje w przyszłości coraz lepszymi osiągnięciami na boiskach ligowych. Wielkie brawa dla wszystkich chłopaków za nieustępliwą walkę do samego końca 😉

Skład DAP:
Wojciech Świech, Karol Gacoń, Jakub Potyrała, Jakub Budziosz, Tymoteusz Rubach, Bartosz Nosal, Kacper Skarbek, Dawid Nicoś, Jakub Smoleń, Norbert Bieniasz, Bartłomiej Smoczyński, Filip Dereń.

Bramki:
Jakub Smoleń 2

Jakub Budziosz 2

Norbert Bieniasz 2

Filip Dereń 1

Zdjęcia z niedzielnych meczów dostępne >>TUTAJ<<