133

W walentynkową sobotę od rana w Krakowie na hali Prądniczanki  rywalizowało 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie A wystąpiły: Prądniczanka Kraków, Podgórze Kraków, Kadra GAP AZS UEK Kraków, LKS Szaflary oraz DAP Girls Dębica. Z kolei w grupie B rywalizowały: AZS UJ Kraków, UKS Jedynka Krzeszowice, AZS UP Kraków, Victoria Gaj i Wanda Kraków.

Po rywalizacji grupowej do półfinałów awansowały DAP Girls Dębica, GAP AZS UEK Kraków, Wanda Kraków oraz AZS UJ Kraków. Pozostałe drużyny toczyły walkę o poszczególne miejsca. Najpierw jednak w półfinałach wyłonieni zostali finaliści. W meczu DAP Girls Dębica – AZS UJ Kraków, krakowianki szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły w ostatniej akcji meczu! Wcześniej słupek ostemplowała Luiza Rogowska, a poprzeczkę Joanna Szlachetka. W drugim półfinale zacięty pojedynek stoczyły Wanda z GAP AZS UEK Kraków, ale to “Wandeczki”, dzięki bramce Magdaleny Król dostały się do finału.

Niemniej emocjonujące były mecze o poszczególne miejsca. W starciu o 9. miejsce Podgórze Kraków po hat-tricku Adrianny Telegi prowadziło już 3:0 z AZS UP Kraków, by w ostatnich minutach stracić 2 bramki. Akademiczkom jednak brakło czasu na wyrównanie i to Podgórze zajęło 9. miejsce.

W meczu o 7. miejsce Szaflary prowadziły z Jedynką Krzeszowice 2:0 i wydawało się, że pewnie zmierzają po wygraną. Jednak dwa momenty nieuwagi kosztowały stratę dwóch bramek. Wobec remisu w regulaminowym czasie gry zarządzone zostały rzuty karne, które 2:0 wygrały zawodniczki z Krzeszowic!

Piąte miejsce zajęły gospodynie turnieju – Prądniczanka Kraków, która w wyrównanym meczu okazała się minimalnie lepsza od Victorii Gaj i wygrała 1:0.

Walka o podium rozpoczęła się od spotkania DAP Dębica – GAP AZS UEK Kraków. UEK objął prowadzenie za sprawą Urszuli Kowal (dziwnie znajoma osoba ). Później ta zawodniczka mogła przesądzić o wysokiej wygranej strzelając kolejne bramki, jednak brakowało postawienia “kropki nad i”. Ostatecznie Dębiczanki nie dały rady wyrównać i to UEK mógl cieszyć się z trzeciego miejsca.

W finale spotkały się dwie krakowskie drużyny – Wanda oraz AZS UJ Kraków. Zdziesiątkowany skład akademiczek nie dały jednak rady Wandzie, która prowadzona przez zdobywcznynie dwóch finałowych bramek – Weronikę Żak wygrała w finale i tryumfowała w całym turnieju!

DAP GIRLS ? TURCZYN, SZLACHETKA, ROGOWSKA, CHOLEWA, JARZĄB, M. ZĄBEK, WOJNAS, A. ZĄBEK, JUREK, WOJTASZEK, SOPEL, KOŁODZIEJCZAK, WOŹNY , MACHNICA

Wyniki:
Grupa A:
Prądniczanka Kraków ? Podgórze Kraków 3:0
GAP AZS UEK Kraków ? LKS Szaflary 4:1
LKS Szaflary ? DAP Girls Dębica 1:2 (Cholewa , Jarząb)
GAP AZS UEK Kraków ? Podgórze Kraków 2:1
LKS Szaflary ? Prądniczanka Kraków 0:0
GAP AZS UEK Kraków – DAP Girls Dębica 1:1 (Szlachetka)
DAP Girls Dębica ? Podgórze Kraków 2:1 (Jarząb, Szlachetka)
GAP AZS UEK Kraków ? Prądniczanka Kraków 0:0
Podgórze Kraków ? LKS Szaflary 0:2
DAP Girls Dębica ? Prądniczanka Kraków 2:1 ( Jarząb x2)
1 DAP Girls Dębica 4 10 7-4
2 GAP AZS UEK Kraków 4 8 7-3
3 Prądniczanka Kraków 4 5 4-2
4 LKS Szaflary 4 4 4-6
5 Podgórze Kraków 4 0 2-9

Grupa B:
Wanda Kraków ? AZS UP Kraków 2:1
UKS Jedynka Krzeszowice ? Victoria Gaj 0:2
UKS Jedynka Krzeszowice ? AZS UJ Kraków 0:1
Victoria Gaj ? Wanda Kraków 0:2
AZS UJ Kraków ? Wanda Kraków 0:1
AZS UP Kraków ? Victoria Gaj 1:1
UKS Jedynka Krzeszowice ? AZS UP Kraków 2:1
Victoria Gaj ? AZS UJ Kraków 0:3
UKS Jedynka Krzeszowice ? Wanda Kraków 1:1
AZS UJ Kraków ? AZS UP Kraków 1:0
1 Wanda Kraków 4 10 6-2
2 AZS UJ Kraków 4 9 5-1
3 UKS Jedynka Krzeszowice 4 4 3-5
4 Victoria Gaj 4 4 3-6
5 AZS UP Kraków 4 1 3-6

Półfinał 1A ? 2B
DAP Girls Dębica – AZS UJ Kraków 0:1

Półfinał 1B ? 2A
Wanda Kraków – GAP AZS UEK Kraków 1:0

mecz o 9. miejsce
Podgórze Kraków – AZS UP Kraków 3:2

mecz o 7. miejsce
LKS Szaflary – Jedynka Krzeszowice 2:2 k. 0:2

mecz o 5. miejsce
Prądniczanka Kraów – Victoria Gaj 1:0

mecz o 3. miejsce
DAP Dębica – GAP AZS UEK Kraków 0:1

finał
Wanda Kraków – AZS UJ Kraków 2:0

Z przyjemnością informujemy, iż gościnnie w drużynie ASZ UEK występowały dwie nasze zawodniczki ? Aleksandra Chmura oraz Urszula Kowal, która została MVP turnieju!!! Śmiało można stwierdzić, że ?pomarańczki? były czołowymi aktorkami podczas zawodów w Krakowie.