Podsumowanie rundy jesiennej rozgrywek ligowych rocznika 2005 Młodzik Młodszy.

W podsumowaniu rundy jesiennej sezonu 2016/2017 wrócimy jeszcze raz do wszystkich meczy naszej drużyny zaczynając od ostatniego meczu z Igloopolem Debica a kończąc na pierwszym z AP PN Mielec. 

Ale zamin relecje z poszczególnych meczy , zaczniemy od podziękowań …

Serdecznie podziękowania dla rodziców za doping w każdym meczu zarówno w Dębicy jak i na wyjazdach. 

Szczególne podziękowania dla Pana Roberta Baniaka , dzięki jego pracy każdy może zobaczyć zdjęcia , obejrzeć strzelone bramki jak również przeczytać relację z każdego meczu naszej drużyny.  Dziękujemy i prosimy o jeszcze 🙂 


Mecz z lokalnym rywalem rozpoczął się dla naszych chłopców wspaniale. Po 2 minutach prowadziliśmy już 2:0 dzięki bramkom Patryka Marka i Bartosza Skotnicznego. Po takim początku naszym rywalom odechciało się grać. Wprawdzie próbowali zagrozić naszej bramce, jednak były to próby bardzo nieskuteczne. Do tego tuż przed przerwą trzeciego gola dla naszej drużyny zdobył po szybkiej kontrze Patryk Marek. 2 minuty po zmianie stron marzenia gospodarzy o wyrównanej walce rozwiał Bartosz Skotniczny, podwyższając wynik spotkania na 4:0. W 38 minucie z rzutu wolnego trafił Oskar Baniak, a już dwie minuty później po trafieniu Karola Iwańskiego prowadziliśmy 6:0. Tylko dzięki naszej
nieskuteczności zdobyliśmy wyłącznie trzy bramki (Dawid Chłopek, Patryk Marek – trzecie trafienie oraz Szymon Wąsik), a licznik zatrzymał się na 9 bramkach.

Wysokie zwycięstwo w pojedynku derbowym z mocnym przeciwnikiem pozwoliło nam na utrzymanie dystansu punktowego do prowadzącej Stali Mielec. Teraz odpoczywamy od rozgrywek ligowych, ale nie od treningów i sparingów. Ostro trenujemy, żeby na wiosnę odrobić straty w lidze.

IGLOOPOL Dębica – DAP Dębica 0:9
Bramki:
Patryk Marek 1′, 27′, 57′,
Bartosz Skotniczny 2′, 32′,
Oskar Baniak 38′ z rzutu wolnego,
Karol Iwański  40′,
Dawid Chłopek 47′,
Szymon Wąsik 59′.

Skład zespołu: Oliwier Parat, Karol Wadas, Szymon Wąsik, Patryk Marek, Bartosz Dudek, Oskar Baniak, Aleksander Sojka, Wojciech Falarz, Karol Iwański, Dawid Chłopek, Jakub Pasek, Bartosz Skotniczny.

 

Zakończony gładkim i wysokim zwycięstwem mecz z drużyną AP Stalowa Wola rozpoczął się z blisko godzinnym opóźnieniem, w związku z awarią autokaru, którym podróżowali na mecz do Dębicy nasi rywale.

Ostre strzelanie rozpoczęło się już w 2 minucie. Swojego pierwszego, niemniej nie ostatniego w dniu dzisiejszym gola, zdobył Szymon Wąsik. Szybko strzelony i od razu szybko stracony gol – błąd naszej linii obrony i w 4 minucie mamy remis. Ogromne zdziwienie nie tylko na trybunach, ale również u samych zawodników. Był to na nasze szczęście jedyny błąd jaki przydarzył się naszej drużynie. Od tego momentu na boisku istniała już tylko jedna ekipa – drużyna z Dębicy. Dziesiątki akcji bramkowych, kilka słupków i poprzeczek, minimalnie przestrzelone strzały , niesamowite interwencje bramkarza gości oraz kolejne 4 bramki zaaplikowane gościom przez naszych chłopców jeszcze przed przerwą. Dwoma trafieniami popisał się Szymon Wąsik, a dwie kolejne bramki dołożył Dawid Chłopek. Po przerwie kolejne dwa trafienia zapisał na swoim koncie Szymon, a w ostatniej akcji meczu, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową wynik na 8 : 1 ustalił Oskar Baniak.

Efektowne zwycięstwo, bramkowy wyczyn Szymona i kolejne 3 punkty na naszym koncie. Teraz przygotowania do ostatniego pojedynku w rundzie jesiennej – derbowego pojedynku z Igloopolem Dębica.

DAP Dębica – AP Stal Stalowa Wola 8:1
Bramki: Szymon Wąsik (2′, 20′, 29′, 35′, 51′), Dawid Chłopek (15′, 25′) Oskar Baniak 60′

Skład zespołu: Oliwier Parat, Karol Wadas, Szymon Wąsik, Patryk Marek, Bartosz Dudek, Oskar Baniak, Aleksander Sojka, Wojciech Falarz, Karol Iwański, Mateusz Smoleń, Dawid Chłopek, Jakub Pasek.

 

 

Wyjeżdżając do Mielca na mecz ze Stalą znaliśmy już wynik piątkowego spotkania pomiędzy czwartym Igloopolem Dębica a drugą w tabeli AP PN Mielec. Dębiczanie wygrali pewnie 3:1 i objęli prowadzenie w tabeli. Taki wynik umożliwiał zarówno nam jak i gospodarzom zajęcie pierwszego miejsca w tabeli.
Mecz rozpoczynamy bardzo ambitnie i w dobrym stylu. Już w drugiej minucie wychodzącego sam na sam z bramkarzem Szymona Wąsika nieprawidłowo zatrzymał zawodnik gospodarzy, którego zagranie powinno skutkować kilkuminutową karą. Niestety podyktowany tylko rzut wolny został przez nas przestrzelony. Chwilę później nieuznana bramka Patryka Marka podcina nam skrzydła. W 6 minucie zaskakujący strzał z narożnika boiska zaskoczył naszego bramkarza i gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Od tego momentu w nasze poczynania wdarł się strach i niedokładność. Stal wykorzystała nasze roztargnienie i jeszcze przed przerwą strzeliła nam 2 bramki.
W przerwie rozmowa z trenerem musiała być bardzo motywująca, gdyż już po 5 minutach drugiej połowy strzelamy kontaktową bramkę. Bramkarza pokonał Patryk Marek. Emocje jeszcze bardziej podniosła zdobyta przez Oskara Baniaka kontaktowa bramka w 36 minucie. Atakujemy  na całym boisku czym narażamy się na kontry, jednak bardzo dobrze w bramce radzi sobie Oliwer Parat. Niestety w 47 minucie Stal ponownie odskakuje na dwie bramki. Nadal atakujemy co przynosi sukces w 50 minucie. Wspaniałym uderzeniem z rzutu wolnego nasze nadzieje na dobry wynik przedłuża Oskar Baniak. Ponownie tylko 1 bramka straty i ciągłe ataki z naszej strony. W ostatniej akcji meczu Szymon Wąsik mija obrońcę, kładzie bramkarza i strzela do pustej bramki . . . Niestety nie wiadomo skąd na linii bramkowej pojawia się obrońca gospodarzy i wybija piłkę z pustej bramki. Trzy punkty zostają w Mielcu. Jak ocenić naszych chłopców po dzisiejszym meczu? Nagana za I połowę i ogromne brawa za II część spotkania. Głowy do góry i walczymy dalej.

STAL Mielec – DAP Dębica 4 : 3
Bramki: Patryk Marek 35′, Oskar Baniak 36′ i 50′ z rzutu wolnego

W Mielcu walczyli: Karol Wadas, Oliwier Parat, Oskar Baniak, Szymon Wąsik, Patryk Marek, Bartosz Skotniczny, Karol Iwański, Wojciech Falarz, Dawid Chłopek, Mateusz Smoleń, Aleksander Sojka.

 

 

Kolejny rywal z Dębicy wyjeżdża z pokaźnym bagażem bramek. Początek spotkania to obustronne badanie rywala, gra w środku pola i nieliczne ataki z naszej strony. Rywal podobnie jak w zeszłym tygodniu „stalówka” nastawiony wyraźnie na grę z kontry. W 10 minucie po akcji prawą stroną boiska dośrodkowanie Patryka Marka na bramkę zamienia Szymon Wąsik. 7 minut później prowadzimy już 2:0 po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Karola Iwańskiego. Do przerwy wynik nie uległ zmianie pomimo paru dogodnych sytuacji.

Po bramce Dawida Chłopka w 32 minucie, wiadomym było, że tego meczu już nie przegramy. Dwa kolejne trafienia Patryka Marka (42 i 46 minuta) zupełnie podcięły gościom skrzydła, a dołożone w 53 minucie przez Oskara Baniaka oraz w 60 minucie przez Szymona Wąsika bramki zapewniły nam wysokie zwycięstwo. Godnym odnotowania jest gra „na zero” z tyłu – pierwszy raz w rundzie jesiennej. Pomimo niezbyt imponującego początku meczu wraz z upływem czasu nasi chłopcy „rozkręcali się” i zasłużyli na trzecie z rzędu zwycięstwo.

DAP – SOCCER 7 : 0
Bramki zdobywali: Szymon Wąsik 10′, 60′ , Karol Iwański 17′, Dawid Chłopek 32′, Patryk Marek 42′, 46′, Oskar Baniak 53′
DAP DĘBICA: Oliwier Parat, Bartosz Dudek, Mateusz Smoleń, Aleksander Sojka, Oskar Baniak, Dawid Chłopek, Karol Iwański, Patryk Marek, Szymon Wąsik, Karol Wadas, Wojciech Falarz, Jakub Pasek,
Dawid Prus, Bartosz Skotniczny, Filip Świerczek, Oliwier Baniak.

 

 

Piątkowe spotkanie z drużyną ZKS STAL Stalowa Wola, pomimo okazałego zwycięstwa nie było takie łatwe. Rywal mocno utrudniał naszym chłopcom grę w ataku pozycyjnym i nastawiał się na szybkie i bardzo groźne kontry. Tym razem jednak, w odróżnieniu od meczu z pierwszej kolejki z PN AP Mielec udało nam się stosunkowo szybko strzelić bramkę (Oskar Baniak z rzutu wolnego). Zdobyte prowadzenie dało nam pewien komfort, który jeszcze przed przerwą skutkował 3 trafieniami Szymona Wąsika. Po przerwie po trafieniach Wojciecha Falarza oraz Bartosza Skotnicznego prowadziliśmy już 6 : 0 i wtedy w nasze szeregi wdarło się rozluźnienie, które przyniosło gościom honorowe trafienie na dwie minuty przed końcem spotkania. Ostatecznie druga wygrana z rzędu stała się faktem.

A już w piątek 23 września zmierzymy się z drużyną SOCCERA Ropczyce. Zapraszamy na Jednostkę ! ! !

DAP Dębica – ZKS STAL Stalowa Wola 6 : 1
Bramki zdobyli: Oskar Baniak, Szymon Wąsik x3, Bartosz Skotniczny, Wojciech Falarz.

W meczu wystąpili: Oskar Baniak, Oliwier Baniak, Oliwier Parat, Karol Wadas, Wojciech Falarz, Karol Iwański, Bartosz Dudek, Bartosz Skotniczny, Dawid Prus, Mateusz Smoleń, Patryk Marek, Jakub Pasek, Dawid Chłopek, Aleksander Sojka, Szymon Wąsik, Bartosz Sułek.

 

 

W dniu dzisiejszym wspólnie z drużyną rocznika 2004 udaliśmy się na mecz II kolejki Podkarpackiej Ligi Młodzika D2 do Tarnobrzega na mecz z mijescowa Siarką.

Po nieudanym występie przed własną publicznością w meczu z AP PN Mielec chłopcy chcieli zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie właśnie na boisku Siarki. Dobry występ rocznika 2004 i pewne zwycięstwo 3:0 jeszcze mocniej zmotywowało naszą drużynę.

Początek meczu był dość niemrawy w wykonaniu obu drużyn, jednak z biegiem czasu to my zaczęliśmy stwarzać groźniejsze sytuacje podbramkowe, czego dowodem mogą być dwie poprzeczki, nieuznana bramka Patryka Marka ze spalonego, który jeżeli był to minimalny oraz zmarnowany także przez Patryka rzut karny. Siarka miała również swoją okazję po błędzie naszego bramkarza, który złapał piłkę podaną od swojego zawodnika. Na szczęście dla drużyny chłopcom udało się wybronić ten rzut wolny pośredni z 3 metrów :). Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Napór na bramkę gospodarzy przyniósł swój efekt dopiero w 45 minucie, kiedy to szybka kontra zakończyła się zdobyciem gola przez Patryka Marka po podaniu Szymona Wąsika. W 50 minucie spotkania podwyższył Szymon Wąsik a dwie minuty później wynik meczu stalił Dawid Prus. Mieliśmy jeszcze kilka sytuacji bramkowych, jednak nie udało nam się już nic „ustrzelić”.

Pierwsze punkty zdobyte, gra wyglądała już o niebo lepiej jak w ostatnim meczu, pozostaje więc nadal ciężko i intensywnie trenować.

SIARKA Tarnobrzeg – DAP Dębica 0 : 3
Bramki:
45′ Patryk Marek
50′ Szymon Wąsik
52′ Dawid Prus

W Tarnobrzegu wystąpili: Oskar Baniak, Oliwier Baniak, Karol Wadas, Oliwier Parat, Szymon Wąsik, Aleksander Sojka, Patryk Marek, Bartosz Dudek, Bartosz Skotniczny, Karol Iwański, Dawid Prus, Wojciech Falarz, Mateusz Smoleń.

 

DAP Dębica  2005   – AP Mielec 0:1

Inauguracyjne spotkanie z drużyną AP PN Mielec za nami. Wyrównany mecz, ze sporą ilością akcji, walki w środku pola, kilkoma słupkami i poprzeczkami z obu stron, niestety zakończony wynikiem 0 : 1. Jedyną bramkę tego spotkania goście zdobyli z rzutu wolnego tuż zza linii pola karnego.

Miejmy nadzieję, że w środowym spotkaniu w Tarnobrzegu zobaczymy zupełnie inną drużynę, niż tą, która rozgrywki ligowe rozpoczęła od porażki.

W dzisiejszym meczu grali: Oskar Baniak, Oliwier Baniak, Oliwier Parat, Karol Wadas, Aleksander Sojka, Bartosz Dudek, Bartosz Skotniczny, Szymon Wąsik, Mateusz Smoleń, Karol Iwański, Patryk Marek, Wojciech Falarz.