Ostatnie szlify przed ligą DAP Junior – Sparingi ze Stalą Rzeszów i Koroną Kielce!!!

10383947_1059625194066116_6338025252187808410_n

Na zakończenie okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną zaplanowaliśmy dwa sparingi z bardzo wymagającymi przeciwnikami Stalą Rzeszów i Koroną Kielce.

Opisy meczy w rozwinięciu.

 

Stal Rzeszów – DAP Dębica  3 – 2

Na zakończenie okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną zaplanowaliśmy dwa sparingi          z bardzo wymagającymi przeciwnikami.  I tak w dniu 24.03 juniorzy rozegrali sparing ze Stalą Rzeszów. Drużyna wystąpiła w składzie: Ostaszewski M. Wilk, Zima, Kulas, Krasoń, Ostaszewki G, Węgrzyn, Bogdan, Ożóg, Jezuit, Książek, a na zmiany wchodzili Strzałka i Pulak.

Mecz rozpoczął się od przewagi gospodarzy, jednak im dłużej toczyła się gra, tym zawody stały się bardziej wyrównane.  Indywidualne błędy spowodowały stratę dwóch bramek, na co odpowiedzieliśmy piękną bramką Dawida Jezuita, który ściągnął „ pajęczynę” z okienka bramki Stali. Druga połowa to wyrównana gra z małą ilością sytuacji podbramkowych. Dopiero w 70.minucie sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy.  Mateusz Ostaszewski świetnie broni  11-tkę, ale przy dobitce już nie ma nic do powiedzenia. 2.minuty później odpowiadamy składną akcją, w której obrońca Stali zagrywa piłkę ręką w polu karnym. Pewnym wykonawcą karnego jest Grzegorz Ostaszewski i jak się okazało, ustalił wynik zawodów na 3:2 dla Stali. Do końca drużyna DAP-u próbowała doprowadzić do wyrównania, jednak zabrakło czasu i nieco spokoju w poczynaniach.

Mecz należy ocenić bardzo pozytywnie, gdyż drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony pod względem utrzymania się przy piłce i grze zespołowej.

 

Korona Kielce – DAP Dębica  2-0

W sobotę 28 marca rozegraliśmy kolejny sparing, tym razem z Koroną Kielce na ich obiektach.

Już po pierwszych minutach meczu zorientowaliśmy się, że jest to przeciwnik, z jakim – jeśli chodzi o wyszkolenie indywidualne, jak i grę zespołową – nie mieliśmy jeszcze możliwości rywalizować. Znakomicie prezentowała się Korona szybkościowo, a gra pressingiem na granicy faulu powodowała, że bardzo ciężko było utrzymać się przy piłce i skonstruować akcję ofensywną. Mimo tego, przy stanie 0:0, dwie nasze akcje mogły zakończyć się zdobyciem bramki. Bardzo ładną akcję przeprowadził obrońca Alan Zima, czym zaskoczył linię defensywną Korony. Jego strzał w ostatniej chwili zablokowali obrońcy. Dobrą sytuację miał również Tomek Bogdan, jednak zwlekanie z oddaniem strzału spowodowało, że obrońcy zdołali wybić piłkę. W 20.minucie Korona egzekwowała rzut wolny z 25 metrów, dobre dośrodkowanie na bramkę strzałem głową zamienił jeden z napastników gospodarzy. 10.minut później niemal bliźniaczo podobna akcja przyniosła Koronie kolejną bramkę. Obydwie bramki , stracone po stałych fragmentach gry, były skutkiem wyraźnej dominacji przeciwnika pod względem fizycznym.

Druga połowa przebiegała dalej pod dyktando gospodarzy i tu trzeba pochwalić juniorów DAP-u za konsekwencję w grze. Również bardzo dobra gra bramkarza i linii obrony pozwoliła na nieutracenie kolejnych bramek i próby zdobycia bramki kontaktowej. Mecz w rezultacie zakończył się 2:0 dla Korony.

Dla nas był to bardzo cenny sparing, bo tylko takimi meczami można budować drużynę, a zarazem wykazywać elementy w wyszkoleniu, które muszą być poprawione.

Należy pochwalić całą 16-kę zawodników, którzy podjęli walkę i konsekwentnie dążyli do zmiany rezultatu.

16-tka DAP-u na Koronę Kielce:

M.Ostaszewski, Stzrałka, Zima, Kulas, Krasoń, Wilk, Czaja, Ożóg, Węgrzyn, Bogdan, G. Ostaszewski, Jezuit, Solecki, Książek, Guściora, Pulak

Fotogaleria z meczu w Kielcach pod linkiem  https://www.facebook.com/grzegorz.cyboron/media_set?set=a.1059624584066177.1073741829.100000559361911&type=1&notif_t=like