13254488_828099600656914_8681418714956242191_n  Ostatni mecz Juniorów Młodszych w II lidze podkarpackiej odbył się 28 czerwca 2016r, w Dębicy przy ul. Akademickiej pomiędzy Dap Dębica a JKS Jarosław. Ten mecz miał rozstrzygnąć kto ostatecznie zajmie I miejsce w lidze. Naszym przeciwnikom wystarczył remis w tym spotkaniu ponieważ miał nad nami 2 pkt. przewagi. My musieliśmy ten mecz wygrać. Mecz zaczyna się od naszych zdecydowanych ataków, w pierwszych 20 minutach mamy 2 sytuacje bramkowe ale brakuje skuteczności pod bramką przeciwnika.

Mecz walki w środkowej strefie boiska, nikt nie odstawia nogi po obu stronach. Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem co premiuje drużynę z Jarosławia. W drugiej połowie mecz się wyrównuje, obydwie drużyny stwarzają sobie sytuacje ale żadna nie może przechylić szalę na swoją korzyść. Prawdziwa dramaturgia tego spotkania zaczyna się od 73 minuty, kiedy to tracimy piłkę na połowie przeciwnika. JKS wyprowadza kontrę, po której oddaje strzał na naszą bramkę. Piłkę zmierzającą już do naszej bramki ręką z linii bramkowej wybija Michał Krasoń. Sędzia dyktuje rzut karny oraz pokazuje czerwoną kartkę Michałowi. Piłkarz JKS-u wykonuje rzut karny, jednak wspaniałą interwencją popisuje się Mateusz Ostaszewski wybijając piłkę na rzut rożny, czasu zostaje jednak niewiele. Staramy się atakować i przechylić szalę na naszą stronę. Sędzia dolicza 4 minuty, my atakujemy. W jednej z ostatnich akcji nasz zawodnik zostaje sfaulowany i sędzia dyktuje rzut wolny do którego podchodzi Albert Węgrzyn. Oddaje strzał na bramkę, piłka odbija się jeszcze od nogi przeciwnika i ląduje ku naszej radości w bramce JKS-u. Radość po zdobyciu bramki niesamowita, gratulacje dla całej drużyny za walkę do samego końca i upór w dążeniu do celu.

Skład drużyny która wywalczyła I miejsce: Mateusz Ostaszewski, Alan Zima, Michał Krasoń, Mikołaj Czaja, Kacper Wielgus, Michał Chęciek, Grzegorz Ostaszewski, Jakub Sztorc, Dawid Jezuit, Damian Kirilov, Wojciech Płoszczyca, Albert Węgrzyn, Patryk Waleń, Georgij Morawski, Adam Staniszewski, Kacper Krzysztoforski, Mariusz Książek, Kacper Kalita, Szymon Kulas, Radosław Dąbrowski, Pijar Kornel, Dominik Piekarczyk.