II miejsce rocznika 2007 na Śnieżka Winter Cup 2014!!!

2007śnieżkaW niedzielę 14 grudnia nasi chłopcy z rocznika 2007 uczestniczyli w turnieju Śnieżka Cup, organizowanym przez Igloopol Dębica. W potyczkach grupowych los przydzielił nam następujące drużyny: Igloopol Dębica Biali, Piłkarskie Nadzieje Mielec, Ziomki Rzeszów oraz 16 Przemyśl.
 


DAP – Igloopol Biali 1:1
Bramka: Oliwer Baniak
Mecz otwarcia dla naszych zawodników nie wypadł zbyt okazale. Pomimo wyrównanej walki, okazji z naszej strony nie udaje nam się zdobyć gola. Czynią o za to nasi przeciwnicy, którzy zdobywają gola i wychodzą na prowadzenie. Na szczęście szybko doprowadzamy do remisu za sprawą Oliwiera Baniaka. Na zdobycie zwycięskiego gola zabrakło jednak czasu.

DAP – PN Mielec 0 : 5
Mecz, o którym powinna jak najszybciej zapomnieć nasza defensywa i bramkarze – po serii głupich błędów tracimy 5 bramek i pokonani schodzimy z boiska. 

DAP – Ziomki Rzeszów 2 : 0
Bramki Oliwier Baniak x2
Spotkanie, które musimy wygrać, aby myśleć o dobrym wyniku w tabeli. W miarę szybko zdobyte dwie bramki spowodowały, że 3 punkty zostały zapisane naszemu zespołowi. 

DAP – 16 Przemyśl 2 : 1
Bramki: Oliwier Baniak, Karol Zajchowski
Przed meczem wiemy, że wygrana zapewni nam udział w półfinale, gdyż w meczu poprzedzającym nasze występy padł bezbramkowy remis pomiędzy drużynami Igloopolu Dębica i Ziomków Rzeszów. mecz wymiany ciosów, akcji, strzałów. Wprawdzie to my za sprawą Oliwiera Baniaka obejmujemy prowadzenie, które wkrótce podwyższamy za sprawą Karola Zajchowskiego, ale wtedy w nasze szeregi wstępuje rozluźnienie, które wykorzystuje przeciwnik. Zdobywa gola kontaktowego i ma kilka doskonałych okazji na strzeleni kolejnych bramek. Na nasze szczęście dowozimy korzystne dla nas wynik do końca meczu i to my z dorobkiem 7 punktów zajmujemy 2 miejsce w tabeli i gramy w półfinale z drużyną Igloopolu Dębica Czerwoni.

Półfinał
DAP – Igloopol Dębica Czerwoni 0 : 0, karne 1 : 0
Bramka w rzutach karnych Oliwier Baniak
Mecz półfinałowy z Igloopolem Dębica Czerwoni rozpoczynamy bardzo przyzwoicie. Kontrolujemy grę w środkowej strefie boiska, wyprowadzamy szybkie akcje, strzelamy na bramkę rywali, jednak bezskutecznie. Wraz z upływem czasu to rywale coraz częściej, ale co dla nas najgorsze, coraz bardziej niebezpiecznie atakują. Strzelają tuż nad bramką, tuż obok niej, obijają poprzeczkę i słupek by w końcu w ostatnich sekundach spotkania oddać strzał, który ląduje w rękach naszego bramkarza, ale za linią bramkową. Czy był gol??? Piłka nie znalazła się całym swoim obwodem za linią bramkową – gola nie ma! Mamy za to rzuty karne. I tutaj niespodzianka – trener Paweł Kantor do roli bramkarza przesuwa napastnika – Oliwiera Baniaka. Zaczyna Igloopol – strzał przeniesiony nad poprzeczkę. Dla DAP'u karnego wykonuje Oliwier Baniak – potężnie uderza i bramkarz nie ma szans. Prowadzimy 1:0. Drugi karny również przestrzelony przez Igloopol. Mamy szansę wygrać już w drugiej rundzie – niestety nie zdobywamy gola. Ostatnia kolejka rzutów karnych – strzał zawodnika Igloopolu broni Oliwier i to my zagramy w finale Śnieżka Cup ! ! ! 

Finał
DAP – Piłkarskie Nadzieje Mielec 0 : 3
Finał, podobnie jak mecz grupowy, zdecydowanie wygrany przez zawodników z Mielca. Jednak sukces naszych chłopców w całym turnieju jest ogromny.

W turnieju wystąpiliśmy w składzie:
1. Kuba Kurc
2. Przemek Wiktor
3. Antek Pociask
4. Antek Bocheński
5. Antek Bonarek
6. Filip Tuchowski
7. Szymek Pociask
8. Oliwier Baniak
9. Jeremy Cieslak
10. Wiktor Buszek
11. Kacper Prokulski
12. Karol Zajchowski

Trener: Paweł Kantor

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. AP PIŁKARSKIE NADZIEJE MIELEC
2. DAP DĘBICA
3. AP STALOWA WOLA
4. IGLOOPOL DĘBICA I
5. SOKÓŁ NISKO
6. IGLOOPOL DĘBICA II
7. 16 PRZEMYŚL
8. SOOCER ROPCZYCE
9. STAL MIELEC
10. ZIOMKI RZESZÓW

Gratulacje chłopcy wspaniałego wyniku ! ! !