I miejsce DAP Dębica 2004 w Memoriale Władysława Czekanowskiego w Tarnowie!!!

12421802_1035819369793896_592699422_nW bardzo dobrych humorach zakończyli chłopcy z DAP2004 pierwszy tydzień ferii. Po bardzo dobrej grze zdobyli pierwsze miejsce w  Memoriale Władysława Czekanowskiego w Tarnowie organizowanym przez Unię Tarnów.

W zawodach udział wzięło osiem zespołów, które rywalizowały systemem każdy z każdym. W skład nich weszły: Unia Tarnów, Orlik Przemyśl, Wolania Wola Rzędzińska, KS Zwierzyniecki Kraków, KS Tymbark, Rzemieślnik Pilzno, Radłovia Radłów oraz nasza ekipa DAP2004.

Do pierwszego spotkania przystępujemy około 8:15, a naszym rywalem jest zespół Wolanii. Pierwsze minuty tego pojedynku są bardzo wyrównane, jednak z upływem czasu nasi zawodnicy grają coraz lepiej stwarzając sytuacje strzeleckie pod bramką rywala. Dwie z nich udaje nam się wykorzystać i po trafieniach Kacpra Łocha i Radka Lubery prowadzimy 2:0. Pod koniec pojedynku drużynie rywali udaje się trafić do naszej bramki i ostatecznie wygrywamy 2:1.

Po tak dobrze rozpoczętym turnieju i krótkim odpoczynku przystępujemy do drugiego spotkania tego dnia. Naszym rywalem jest zespół Orlika Przemyśl. Ten mecz jest równie zacięty jak pierwszy i obie drużyny mają swoje sytuacje. Jednak nasi prezentują większą waleczność co zostaje nagrodzone piękną bramką strzeloną przez Kacpra Łocha. Dodatkowo obrona naszej drużyny gra bezbłędnie i po bardzo emocjonującym meczu nasi choć bardzo zmęczeni cieszą się z drugiego zwycięstwa (1:0).

Po dwóch bardzo emocjonujących pojedynkach gramy kolejny mecz ? jak się okazuje jeszcze bardziej nerwowy. Naszym rywalem jest gospodarz turnieju ? Unia Tarnów. Posiadamy optyczną przewagę, ale ciężko jest wypracować czyste sytuacje strzeleckie, dodatkowo rywal ustawiony defensywnie przeprowadza niebezpieczne kontry. Chłopcy jednak grają niezwykle ambitnie i po wspaniałym uderzeniu Kacper Łoch wyprowadza naszych na prowadzenie. Wydaje się, że do końca będziemy kontrolować to spotkanie. Jednak sędzia dyktuje dość kontrowersyjny rzut karny. Nasz bramkarz Piotr Bocheński dość, że broni tego dnia wyśmienicie to ma też szczęście i zawodnik Unii trafia w poprzeczkę. Niestety pod koniec pojedynku mały błąd obrony sprawia, że zawodnicy rywali doprowadzają do remisu. Ostatecznie to emocjonujące spotkanie kończy się wynikiem 1:1.

A przed nami kolejny ciężki mecz, w którym rywalizować mamy z jednym z faworytów turnieju drużyną KS Tymbark. Nasi pokazują charakter, nie przejmując się dość pechowym remisem z Unią, walczą kapitalnie. Choć nie mamy wielu okazji strzeleckich, to napastnicy wykazują się dobrą skutecznością i trafiają dwa razy (Kamil Potyrała, Radek Lubera). Chłopcy z Tymbarka walczą także zaciekle i zdobywają jedną bramkę. Wygrywamy ostatecznie 2:1 i stajemy się jednym z kandydatów do końcowego zwycięstwa.

Piąty mecz  to spotkanie z Rzemieślnikiem Pilzno. Wiemy, że zwycięstwo w tym pojedynku przybliża nas wyraźnie do końcowego sukcesu. I chłopcy nie zawodzą, kontrolując przebieg całego spotkania wygrywamy pewnie 2:0 (Kacper Łoch, Kamil Potyrała) i po pięciu pojedynkach mamy na swoim koncie 13 pkt.

Po dość długim odpoczynku i przerwie obiadowej mamy rozegrać dwa bardzo ważne spotkania. Pierwszym z nich jest rywalizacja z zespołem Radłovii Radłów. Mecz wygrywamy pewnie i po bardzo dobrej grze 4:0 (Kamil Potyrałax2, Kacper Łockx2, Rafał Buszek).

Przed ostatnim meczem jesteśmy bardzo skoncentrowani, bo jak się okazuje aby zwyciężyć w całej rywalizacji to spotkanie z KS Zwierzyniecki Kraków musimy wygrać.

Nasi jak zwykle nie zawodzą. Cały mecz prowadzimy grę kończąc ten długi dzień pewnym zwycięstwem 3:0 (Kamil Potyrała, Paweł Stachnikx2) i zdobywając pierwsze miejsce w całych zawodach.

Na pochwały zasługuje cała drużyna, która mimo osłabień kadrowych potrafiła rozegrać świetne zawody ciesząc oko zgromadzonych kibiców wspaniałymi bramkami i akcjami. Podziękowania dla trenerów, którzy świetnie przygotowali i prowadzili drużynę w tych zwodach. I jak zwykle pozdrowienia dla rodziców, którzy wiernie kibicują swoim pociechą we wszystkich występach.

Klasyfikacja koncowa:

  1. DAP Dębica.

  2. KS Tymbark.

  3. Orlik Przymyśl.

  4. Unia Tarnów.

  5. KS Zwierzyniecki.

  6. Wolania Wola Rzędzińska.

  7. Rzemieślnik Pilzno.

  8. Radłovia Radłów.

Skład DAP2004:

P.Bocheński, A.Stachnik, I.Brzozowski, G.Skarbek, F.Pieniążek, R.Buszek, K.Poproch, K.Łoch, K.Potyrała, K.Kloc, M.Więch, R.Lubera, P.Stachnik.