Niesamowitych emocji dostarczyli licznym obserwatorom jesiennej edycji API CUP młodzi piłkarze DAP 2011, którzy przez trzy słoneczne jesienne dni walczyli w międzynarodowym towarzystwie o możliwość wejścia na najwyższy stopień podium. Przeciwnicy grupowi nie byli łatwi ale dobra gra pozwoliła na zajęcie I miejsca grupie i awans do Grupy Mistrzowskiej walczącej o zwycięstwo w całym turnieju.
Wyniki fazy grupowej:
DAP -AP Progres Andrychów 2:0
-Unia Oświęcim 3:1
-Dunajec Nowy Sącz 2:0
-Hutnik Kraków 0:0
W grupie mistrzowskiej było już oczywiście dużo trudniej ale początek był obiecujący bowiem mecz z ukraińskim zespołem FC Sevlyush Vynogradiv zakończył się po dobrej grze zwycięstwem 2: 0. Niestety później było trochę gorzej. W kolejnym meczu z UKS Młodzik Radom mimo bardzo dobrej gry (chyba paradoksalnie najlepszy mecz w turnieju) nieporozumienie w naszym bloku defensywnym wykorzystał napastnik z Radomia i trzeba było odrabiać straty. Niestety mimo wielu sytuacji nie udało się strzelić gola i ponosimy pierwsza porażkę w turnieju .W trzecim meczu przyszło się zmierzyć z głównym kandydatem do zwycięstwa w turnieju Polonią TBYP ,którą tworzyli młodzi polscy zawodnicy trenujący na co dzień w topowych europejskich klubach (Bayern,Hannover 96, Chelsea, Celtic). Bardzo dobre wyszkolenie techniczne i dobra motoryka wszystkich zawodników nie pozwoliła nawiązać nam wyrównanej walki i przegrywamy mecz 0:4.
Teraz już chcąc myśleć o awansie do strefy medalowej musieliśmy wygrać ostatnie 2 mecze i….nasi pomarańczowi dokonują tego pokonując kolejno Spartę Katowice 1:0 i Młodą Orawę 2:0
Pozwoliło to zająć drugie miejsce w grupie i w niedzielnym półfinale turnieju rywalizować z Sandecją Nowy Sącz (zwycięzcą poprzedniego API CUP ). Zacięty mecz zakończył się bezbramkowym remisem i o awansie do finału decydowały rzuty karne. Mając w pamięci kilka ostatnich turniejów, w których przegrywaliśmy rzuty karne, nie było wielkiego optymizmu wśród naszych sympatyków. Jednak celne trzy strzały naszych zawodników (Pancur ,Kuba i Tymek) i jeden obroniony przez Ksawerego karny rywali sprawił olbrzymi wybuch radości wśród zawodników i licznych kibiców.
W finale czekał już zespół Avi Świdnik, który sprawił olbrzymia niespodziankę wygrywając z Polonią TBYP.
Finał to ponownie zacięty wyrównany mecz zakończony bezbramkowym remisem i ponownie rzuty karne musiały wyłonić zwycięzcę, tym razem już całego turnieju. Karne rozpoczęli nasi rywale i po celnym strzale objęli prowadzenie . Do remisu doprowadził kapitan Kacper Panek strzelając mocno i celnie. Kolejny strzał rywali broni Ksawery Kurowski a z naszej strony pewnie strzela Kuba Janus. W trzeciej kolejce ponownie pewnie spisał się nasz Ksawery i ?.zdobycie ?upragnionego szczytu? przez DAP 2011 staje się faktem czemu towarzyszy olbrzymia radość pomarańczowych i wspaniale dopingujących ich rodziców i całych rodzin .
Dodatkowe wyróżniony został nasz kapitan Kacper Panek wybrany do najlepszej trójki turnieju ale wyróżnić należy całą ?15? zawodników, z których każdy wniósł swój wkład w osiągnięcie WSPANIAŁEGO SUKCESU!
Skład zwycięskiego zespołu:
Ksawery Kurowski, Mikołaj Borowiec, Adrian Mazur, Kacper Panek, Max Nykiel, Krystian Bukała, Karol Kizior, Hubert Konieczny, Tymek Skiba, Szymon Wanat, Jakub Janus, Bartek Czaja, Szymon Drąg, Olivier Ciemiorek i Natan Ożóg.