DAP 2005 zwycięża UHLSPORT CUP 2014!!!

DSC_0442Zespół rocznika 2005 DAP Dębica wygrał bardzo mocno obsadzony turniej na sztucznej trawie w którym startowało 24 drużyny z całej Polski i Słowacji . W pokonanym polu zostawiliśmy zespoły z takich Akademii jak : Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków , Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Rozwój KAtowice…

Ale od początku…trafiamy do grupy C z Arką Gdynia (ubiegłoroczny triumfator ) Gwardią Warszawa (Mistrz Polski w turnieju Deichmann) oraz Fortecą Świerklany.

Pierwszy mecz rozgrywamy z drużyną Gwardii Warszawa i jako pierwsi po zespołowej akcji obejmujemy prowadzenie. Gdy szybko podwyższamy na 2:0, wydawało się, że mecz mamy pod kontrolą. Kontaktowa bramka na 30 sekund przed końcem nie zmąciła radości ze zwycięstwa i zdobycia trzech punktów.

Kolejny mecz to pojedynek z ubiegłorocznym zwycięzcą turnieju w Skotnikach – Arką Gdynia. Walka toczyła się przez cały mecz, jednak to Arka strzeliła jedynego gola tego spotkania i z 6 punktami na koncie liderowała w tabeli grupy C.

W ostatnim meczu grupowym gramy z drużyną Forteca Świerklany. Wiemy, że nie mamy już szans na zwycięstwo w grupie. Wiemy również, że aby w drodze do najlepszej ósemki turnieju wyprzedzić Wisłę Kraków oraz Legię Warszawa musimy wygrać różnicą kilku bramek. Mecz kończy się wynikiem 4 : 0 a my czekając na rozstrzygnięcia w grupie E i F spokojnie udajemy się na mecz Wisły Kraków z Górnikiem Łęczna. Mecz wygrywa Wisła 2:0. My wychodząc ze stadionu dowiadujemy się, że gramy w ćwierćfinale z Legią Warszawa !  

 

II dzień zmagań w turnieju rozpoczynamy od pojedynku ćwierćfinałowego z kolegami z Legii Warszawa. Stosunkowo szybko zdobywamy bramkę po zespołowej akcji całej drużyny, którą na gola po podaniu Oskara Baniaka zamienił Szymon Wąsik. Wśród kibiców Legii zapanowała konsternacja, gdyż jeszcze przed meczem rozmawiali kuluarach jak to zagrać w półfinale ze Śląskiem Wrocław. Po kilku minutach ponownie przeprowadzamy piękną zespołową akcję i po podaniu Oskara Baniaka bramkę na 2:0 zdobywa Szymon Wąsik. Legia przejmuje inicjatywę, wynikiem czego jest stracona przez nasz zespół bramka. Od tego momentu mecz staje się bardzo zacięty ale ostatecznie wygrywamy 2 : 1 i w półfinale czeka na nas już Śląsk Wrocław.

Mecz półfinałowy to twarda walka od samego początku spotkania, z której to my wychodzimy zwycięsko. Po fantastycznym uderzeniu w długi róg Bartosza Skotnicznego obejmujemy prowadzenie. Długo staramy się przetrzymywać piłkę, konstruujemy mądre akcje i co najważniejsze mądrze się bronimy. Niestety chwila nieuwagi powoduje, że Śląsk zdobywa wyrównującą bramkę. Nasi chłopcy jednak podnieśli się, po straconym golu i mieli kilka dogodnych sytuacji do strzelenia zwycięskiego gola, jednak niestety zabrakło nam precyzji i czasu – o tym kto zagra w Finale zadecydują karne ! ! !  Pierwsza seria na remis – bramkę dla naszej drużyny zdobywa Karol Wadas. Druga seria również na remis, a bramkę zdobywa Wojtek Falarz. Trzecią serię rozpoczynają zawodnicy Śląska od strzału w słupek. U nas do piłki podchodzi Oskar Baniak i nie dając żadnych szans bramkarzowi przeciwników zapewnia nam grę w Finale turnieju w Skotnikach.

Finał rozgrywamy z drużyną Football Academy Szczecin, która w meczu półfinałowym pokonała naszego grupowego rywala Arkę Gdynia. Kolejny mecz walki, niewykorzystanych szans z naszej strony i ogromnego szczęścia. Najpierw od utraty bramki ratuje nas poprzeczka a na 5 minut przed końcem spotkania Karol Wadas nieprzepisowo zatrzymuje w polu karnym jednego z przeciwników i sędzia dyktuje rzut karny dla drużyny FA Szczecin. Teraz też sprzyja nam szczęście i Karol Wadas przenosi strzał rywala na poprzeczką naszej bramki. Na dwie minuty przed końcem udaje się nam zdobyć bramkę i dzięki dobrej postawie w grze obronnej całego zespołu, końcowy gwizdek sędziego wywołuje wielką radości chłopców, trenerów oraz przybyłych na mecz rodziców.

 

Szymon Wąsik z 5 golami zostaje Królem Strzelców Turnieju.

 

Nasi Chłopcy wystąpili w następującym składzie:

Karol Wadas, Szymon Mądro, Oliwier Baniak, Jakub Pasek, Bartek Dudek, Bartosz Skotniczny, Karol Iwański, Oskar Baniak, Wojtek Falarz, Szymon Wąsik, Oliwier Parat,Oliwier Pociask, Patryk Marek, Alek Sojka. Trenerem drużyny jest Krzysztof Bizoń.

 

Wielkie podziękowania dla rodziców za gorący doping dla naszych chłopców – była to najgłośniej dopingująca grupą kibiców.