DAP 2004 najlepszy w Ropczycach!!!

10951071_706333319485085_201359051_o

    Świetne zawody rozegrali zawodnicy DAP2004 w Turnieju organizowanym przez Akademię Piłkarską Soccer Ropczyce – Soccer Cup 2015. Po bardzo dobrej grze zajęli pierwsze miejsce wśród ośmiu ekip startujących w całych zawodach.           

                            

   Wszystkie drużyny podzielone zostały na dwie grupy: A i B. Nasi chłopcy trafili do mocnej grupy B,  w skład której weszły jeszcze: Ziomki Rzeszów, AP Jasło, Ekoball Sanok. Warto nadmienić, że organizator w celu uatrakcyjnienia zawodów postanowił grać na bramki o rozmiarach 5×2 m.

Nasze zmagania rozpoczęliśmy około godziny 9:00, a pierwszym rywalem była drużyna Ziomków z Rzeszowa. Od rozpoczęcia meczu nasi uzyskali wyraźną przewagę, jednak brakowało precyzji w wykańczaniu wypracowanych sytuacji.  Po upływie około połowy regulaminowego czasu gry na boisku pojawił się Filip Pieniążek, który po doskonałym dośrodkowaniu popisał się pięknym uderzeniem głową wyprowadzając drużynę na prowadzenie. Jeszcze jedno uderzenie dołożył K.Potyrała i mecz wygrywamy 2:0 inkasując pierwsze trzy punkty.

Po około półtoragodzinnym odpoczynku przystępujemy do drugiego pojedynku grupowego z jednym z faworytów całego turnieju – drużyną Ekoballu z Sanoka. Chłopcy rozgrywają doskonałe spotkanie kontrolując przebieg całego spotkania. Po doskonałych akcjach całej drużyny i ich wykończeniu przez K.Potyrałę i K.Łocha pokonujemy zawodników z Sanoka 2:0. Po tym spotkaniu jesteśmy już pewni wyjścia z grupy z pierwszego miejsca i do trzeciego meczu grupowego podchodzimy na większym luzie. Nie przeszkadza to jednak zagrać doskonałego spotkania i uraczyć kibiców gradem przepięknych bramek, po których ręce same składały się do oklasków. Wygrywamy 8:0, a strzelcami  są: B.Cichoń, K.Potyrałax2, D.Piecuch, F.Pieniążekx2, K.Strózikx2.

W półfinale czeka na nas ekipa UKS 6 jasło, która zajęła drugie miejsce w grupie A. Mecz nie ułożył się od początku po naszej myśli. Mimo przewagi i kilku sytuacji to my tracimy pechowo bramkę i musimy gonić wynik. Tego dnia nasi ani myślą oddawać meczu bez walki i szybko przechylają szale zwycięstwa na swoją korzyść. Po wyraźnej dominacji w drugiej części rywalizacji strzelają kolegą z Jasła trzy bramki: niezawodny tego dnia F.Pieniążek, I.Brzozowski po pięknym uderzeniu z dystansu oraz po indywidualnej akcji K.Strózik.  Wygrywamy 3:1.

Mecz finałowy to potyczka z zaprzyjaźnioną drużyną gospodarzy, która tego dnia też prezentuje się bardzo dobrze. Spotkanie na początku jest dość wyrównane, ale z upływem czasu nasi chłopcy zaczynają przeważać. Nagrodą za ambitną postawę w tym meczu są dwie bramki strzelone przez: K.Łocha i K.Potyrałę. Spotkanie kończy się wynikiem 2:0, co w efekcie daje nam triumf w całych zawodach.

                               Na pochwałę zasługuje cała nasza drużyna, za stu procentową realizację poleceń trenera i dyscyplinę taktyczną. Zaznaczyć trzeba, że w całych zawodach tracimy tylko jedną bramkę, a strzelamy osiemnaście. Podziękowania dla rodziców za świetny doping i gratulacje dla Kuby Strózika za zdobycie statuetki dla najlepszego zawodnika całego turnieju.

Klasyfikacja końcowa:

  1. DAP Dębica.
  2. Soccer Ropczyce.
  3. Ekoball Sanoki.
  4. UKS 6 Jasło.
  5. Ziomki Rzeszów.
  6. Lechia Sędziszów.
  7. AP Jasło.
  8. Wisłoka Dębica.

Skład DAP2004:

A.Stachnik, P.Bocheński, I.Brzozowski, R.Lubera, F.Pieniązek, K.Strózik, W.Nagórzański, D.Chodak, W.Kopala, K.Łoch, K.Potyrała, D.Piecuch, G.Skarbek, B.Cichoń.