DAP 2003 wygrywa w Stal Rzeszów Cup 2015!!!

10438460_1025874210774548_7805282384267103782_n

W dniu 24 stycznia 2015r, braliśmy udział w turnieju w Tyczynie, którego gospodarzem była drużyna Stali Rzeszów. Na miejsce dotarliśmy szczęśliwie, ale trochę spóźnieni. Pierwszy mecz zagraliśmy z drużyną Soccera Ropczyce. Od początku mamy przewagę, nie pozwalamy przeciwnikowi na stworzenie sobie dogodnych sytuacji bramkowych.

Niestety z wielu sytuacji, jakie mieliśmy w tym meczu nie wykorzystaliśmy żadnej, mecz kończy się remisem. W drugim meczu przyszło nam się zmierzyć z UKS 6 Jasło.Mimo wielu dogodnych sytuacji, nie potrafimy strzelić bramki.Przeciwnik wykorzystuje naszą chwilową dekoncentrację i strzela nam bramkę. Przegrywamy 0:1, i po dwóch meczach mamy zaledwie 1pkt. W trzecim swoim meczu gramy z drużyną Stali Rzeszów II. Scenariusz się powtarza jak w poprzednim meczu, dużo sytuacji. Gramy mądrze piłką, a przede wszystkim skutecznie. Po bramkach Kuby Potyrały,Karola Gaconia oraz Dawida Nicosia wygrywamy 3:0. Następnym naszym przeciwnikiem, była druzyna Orzełka Przeworsk. Chłopcy  w tym meczu się nie dekoncentrują i po bardzo dobrym meczu pewnie wygrywają 5:0.Bramki dla naszego zespołu strzelili 2 Dawid Nicoś, Kacper Skarbek oraz Mateusz Potyrała. Aby myśleć o podium w następnym meczu musieliśmy wygrać z gospodarzami turnieju Stalą Rzeszów. Chłopcy potwierdzają wysoką formę z porzednich meczów, stwarzając razem z Stalą wspaniałe widowisko z niezwykłą dramaturgią, obfitującą w  dużo sytuacji podbramkowych po obu stronach.Mecz kończy się dla nas szczęśliwie, i po bramkach Kacpra Skarbka oraz Norberta Bieniasza wygrywamy 2:0. Zostaje nam do rozegrania ostatni mecz w tym turnieju z drużyną GAF Głogów. Jeżeli wygramy ten mecz, wygramy cały turniej, jeżeli zremisujemy zajmiemy trzecią lokatę, a jeżeli przegramy uplasujemy się na czwartej pozycji. Do szczęścia brakuje nam kropki nad i, w ostatnim meczu w którym gramy z Głogowem. Mecz do łatwych nie należy, gramy ładnie dla oka, wymieniamy dużo podań zaczynając od bramkarza, stwarzamy dużo sytuacji podbramkowych, nie pozwalamy przeciwnikowi na zbyt wiele. Jednak wynik długo pozostaje remisowy. Dopiero na cztery minuty przed końcem spotkania, zadajemy decydujący cios, a dokładnie piękną akcję całego zespołu kończy precyzyjnym strzałem Filip Kubat. Zwycięstwo w Tyczynie staje się faktem. Wielka radość rodziców (niesamowity doping przez cały turniej), trenera a przede wszystkim chłopców, bo to oni najbardziej zasłużyli na ten sukces. Było widać, że pomału zaczynamy tworzyć monolit, zarówno na boisku jak i poza nim. Dawid Nicoś został wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Na szczególną pochwałę zasługuje Gabriel Włodarski, który będąc zawodnikiem z pola, bronił w dzisiejszym turnieju, puszczając tylko 2 bramki( zastępował on kontuzjowanego Wojtka Świerka). Warto także nadmienić  że bramki dla naszego zespołu, strzeliło siedmiu zawodników, bilans bramkowy 11-2. Na pochwałę zasługuje także ? Kuba Smoleń, dla którego był to pierwszy turniej z naszym zespołem.

DAP Dębica wystąpił w następującym składzie:

 1. Gabriel Włodarski
 2. Gacoń Karol
 3. Kubat Filip
 4. Nicoś Dawid
 5. Skarbek Kacper
 6. Bieniasz Norbert
 7. Potyrała Jakub
 8. Smoczyński Bartłomiej
 9. Rubach Tymoteusz
 10. Potyrała Mateusz
 11. Smoleń Jakub
 12. Kontrabecki Bartłomiej

Trener: Marcin Ciurkot

Asystent trenera: Wojciech Świerk

Podziękowania dla kierownika drużyny Irka Potyrały, oraz dla rodziców którzy z nami pojechali, oraz wspierali dopingiem naszych chłopców