Brązowe medale rocznika 2003 w Top Oss Cup 2016!!!

IMG_2765 Sporym sukcesem zakończył się udział zawodników DAP Dębica z rocznika 2003 w międzynarodowym turnieju Top Oss Cup. Nasi zawodnicy zakończyli zmagania na trzecim miejscu. Turniej rozgrywany był 7-8 maja w holenderskim Oss. Warto zaznaczyć iż nasza drużyna w 7 rozegranych meczach zwyciężyła aż 6 razy i tylko raz schodziła z boiska pokonana. Imponująco prezentuje się też bilans bramkowy. DAP we wszystkich ośmiu meczach zdobył 24 bramki tracąc tylko 4.

Pierwszy dzień turnieju to rozgrywki grupowe. W meczu otwarcia pewnie pokonujemy drużynę FC Delta Sport 95' 3:0. Drugi mecz to wygrana 3:1 z holenderskim Princes Irene. Na zakończenie dnia po jednostronnym meczu wygrywamy z TOP Oss 15:0 i do fazy finałowej awansujemy z pierwszego miejsca. Drugi dzień to rozgrywki grupowe o awans do finału. Pierwszy mecz zaczynamy od skromnego zwycięstwa 1:0 nad FC Delta Sport 95'. Drugi mecz rozgrywamy z belgijskim KVV Klauwaerts Bassevelde i po bardzo kontrowersyjnym meczu przegrywamy 0:3. Porażka zadziałała motywująco na naszą drużynę i w kolejnym meczu wygrywamy z TOP 2:0. Niestety do finału zabrakło 1 punktu, zajmujemy drugie miejsce w grupie premiowane meczem o trzecie miejsce w turnieju w którym pewnie pokonujemy drużynę Rijnvogels 3:0 i w ostateczności stajemy na najniższym stopniu podium. Dodatkowo oprócz głównego turnieju rozgrywany był turniej rzutów karnych w których nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna zajmując pierwsze miejsce! 

Oprócz pucharów, wspomnień i nowych znajomości nasza drużyna przywozi z Holandii bezcenne doświadczenie zebrane w meczach z przeciwnikami z różnych europejskich klubów co na pewno znacznie wpłynie na rozwój piłkarskich naszych chłopców. Cieszy nie tylko miejsce na podium ale przede wszystkim wysoki poziom piłkarski jaki nasza drużyna prezentowała w każdym meczu. Wielkie brawa dla chłopaków!!!