Ach co to był za BAL… pół żartem pół serio o IV POMARAŃCZOWYM BALU DAPu!!!

 Ach co to był za BAL… pół żartem pół serio o IV POMARAŃCZOWYM BALU DAPu!!!  w relacji Tadeusza Stolarskiego

„Tak się bawi, tak się bawi DAP Dębica ” – ten ”zaśpiew” najczęściej przewijał się przez cały, rekordowo długi w tym roku, czas  trwania kolejnego Balu DAP-u i to w zasadzie mówi wszystko o wspaniałej atmosferze wspólnej  zabawy ponad 160 osobowej grupy osób najbliżej związanych  z dla nas  „probably the best  Academy  in Poland ”.

O tym, że wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na termin rozpoczęcia balu może świadczyć fakt ,ze pierwsi jego uczestnicy pojawili się już pół godziny przed planowanym czasem. Nie zaskoczyło to jednak licznej bo 12 osobowej grupy trenerów , którzy osobiście witali każdą pojawiającą się na balu  parę wręczając, piękniejszej  jej połowie , różę koloru oczywiście… pomarańczowego. Tradycyjnie o godz.19.30, na sali tanecznej, Prezes Grzegorz  Cyboroń oficjalnie przywitał uczestników balu wśród których znaleźli się m.in.  Burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, Prezes Podokręgu Dębica Podkarpackiego ZPN Wiesław Lada oraz Prezes Firmy Can-Pack S.A   Cezary Szymaszek z małżonką . Wszyscy z olbrzymią uwagą obejrzeli mistrzowsko zmontowany przez najlepszego filmowca w województwie podkarpackim –Kazia Kipę, film podsumowujący kolejny bogaty w sukcesy rok działalności Akademii (niektórym ze wzruszenia pojawiły  się … łzy w oczach), został wzniesiony toast szampanem za pomyślność  w nowym roku i …rozpoczęła się  wspaniała biesiadno –taneczna  część balu, o której można byłoby napisać książkę  ,jednak utrzymując konwencję ubiegłorocznej relacji ,podsumujemy go w punktach  :

1.To już może slogan J  ale potwierdzają to już  także rodzice z  innych klubów (oczywiście sportowych a nie …nocnych) : „Najładniejsze mamy …mamy” . A pokazały się „nowe” i ..poprzeczka poszła w górę 

2. Królem parkietu (chociaż poza parkietem radził sobie równie dobrze ) po raz kolejny został Robert Baniak. Tym razem, z racji obowiązków funkcyjnych, odpuścił trochę G. Cyboroń ale pojawili się ..nowi konkurenci i za rok zapowiadają walkę o prymat (na szczęście tylko … w tańcu  ).

3. Wśród pań poziom był tak wysoki i wyrównany , że eksperci nie podjęli się wskazania zwyciężczyni chociaż  piszący to ….ma swoje faworytki 

4. Potwierdziła się sympatia, szczególnie męskiej części uczestników, do leżącego na północy Europy kraju tzn. Finlandii chociaż wielu opowiadało się też  za …Szkocją.

5. Okazało się , że uczestnikom balu „słoń nie nadepnął na ucho” o czym można było przekonać się w trakcie tradycyjnego karaoke czy podczas  wspólnego  śpiewania przy stole gdzie można było usłyszeć przekrój piosenek : od przebojów ,poprzez piosenki biesiadne aż do ….romansów rosyjskich ( trener Tadeusz Stolarski tradycyjnie nie chciał oddać nikomu mikrofonu, ale w tym roku DJ to przewidział i przygotował aż trzy zestawy – dopowiedziane przez GC)

6. Muzyka grała tym razem długo …bo do godziny 6.00

A  za rok V Jubileuszowy Bal  – to się dopiero będzie działo 

Galeria