Zwycięstwo rocznika 2005 w turnieju Winter Cup w Hali Krosno.

12593673_808788595934644_346537012338551640_oW ramach odpoczynku od PROFBUD Ligi tym razem rocznik 2005 naszej Akademii uczestniczył w Krośnie w turnieju WINTER CUP organizowanym przez Szkółkę Piłkarską BENIAMINEK Krosno na sztucznej nawierzchni pod balonem.

Turniej rozpoczął się dla nas od porażki z drużyną MUKP Dąbrowa Górnicza 1:2 (bramka Kornel Madejski).
Pomimo ogromnej przewagi w cłym meczu nie wykorzystujemy mnóstwa sytuacji, za to nasi przeciwnicy stworzyli w meczu dwie akcje i obie wykorzystali. Zimny prysznic dla naszych chłopców podziałał bardzo mobiliująco już do końca turnieju nie pozwolili się pokonać.

Kolejnym przeciwnikiem była drużyna Cracovii, drużyną z którą remis pozbawił nas zwycięstwa w letniej edycji turnieju w Skotnikach. Tym razem po bramkach Aleksandra Sojki, Bartka Skotnicznego i Kuby Paska wygrywamy pewnie 3:1.

Nasi dobrzy znajomi z rozgrywek PROFBUD ligi Ziomki Rzeszów to nasz kolejny rywal. Po bardzo emocjonującym meczu i trafieniach Kornela Madejskiego, Oskara Baniaka oraz Bartka Skotnicznego inkasujemy 3 punkty za kolejne zwycięstwo w turnieju (3:2).

Beniaminek Krosno, gospodarz turnieju również pokonany. Wprawdzie po bramce Kornela Madejskiego Beniaminek szybko odpowiedział trafieniem na 1:1, jednak dwie bramki zdobyte przez Szymona Wąsika zapewniły nam komplet punktów.

4 mecze 9 punktów i lepsze humory naszych chłopców pozwoliły im spokojnie uporać się z kolejnym rywalem – Orzełkami Brzozów (5:1). Bramki zdobywali: Jakub Pasek x2, Oskar Baniak, Szymon Wąsik oraz Dawid Chłopek.

Podbeskidzie Bielsko Biała – kolejny przedstawiciel ekstraklasy w turnieju został przez nasze orły odprawiony z dużym bagażem nie tylko doświadczeń ale też i bramek. Spokojna gra i pewne zwycięstwo 6:0. Bramki zdobyli: Kornel Madejski x2, Szymon Wąsik x2, Patryk Marek, Bartosz Skotniczny.

Ostatni mecz i układ, który paraliżuje naszych chłopców – zwycięstwo nad AP Stalowa Wola daje im I miejsce w turnieju bez oglądania się na wyniki w ostatniej kolejce. Ciężko nam przedostać się pod bramkę rywali, a jak już się tam dostaniemy to niestety brakuje nam albo szczęścia albo zimnej krwi. Dopiero 6 minut przed końcem spotkania bramkę na wagę zwycięstwa w meczu i turnieju zdobywa Oskar Baniak. Wprawdzie przeciwnik nie odpuszczał i atakował do końca, to jednak nam udało się dowieźć do końca meczu korzystny wynik i triumf w całym turnieju.

Bardzo dobry turniej, dużo grania, mało czekania, wysoki poziom sportowy, system rozgrywek kazdy z każdym oraz możliwość gry na sztucznej murawie 6+1 , podziękowania dla organizatorów za zaproszenie.

Nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Karol Wadas – gratulacje !!!

W Krośnie dzielnie walczyli: Oskar Baniak, Oliwier Baniak, Szymon Wąsik, Patryk Marek, Kornel Madejski, Bartosz Skotniczny, Aleksander Sojka, Filip Świerczewski, Karol Wadas, Karol Iwański, Wojciech Falarz, Jakub Pasek, Dawid Chłopek.
Trener Krzysztof Bizoń