Zwycięstwo rocznika 2005 w prestiżowym turnieju w Krośnie !!!

921468_841539539326216_1865520167938666757_o

Turniej o Puchar Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Podkarpackiego Doroty Chilik zakończony naszym zwycięstwem po bardzo emocjonujących meczach.

 


DAP – WISŁA Kraków 1:0
Bramka: Bartosz Skotniczny (asysta Szymon Wąsik).

DAP – BENIAMINEK Krosno 2:1
Bramki: Oskar Baniak z wolnego, Dawid Chłopek (asysta Bartosz Skotniczny)

DAP – MUKP Dąbrowa Górnicza 1:0
bramkę zdobył Patryk Marek (asysta Oskar Baniak)

DAP – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:3
Bramiki: Dawid Chłopek, Kornel Madejski (asysta Mateusz Smoleń)

DAP – SANDECJA Nowy Sącz 3:2
Bramki: Dawid Chłopek x2 (asysty Bartosz Skotniczny), Bartosz Skotniczny (asysta Dawid Chłopek)

DAP – AP 21 Kraków 2:1
Bramki: Dawid Chłopek z rzutu wolnego, Bartosz Skotniczny (asysta Oskar Baniak)

DAP – MOTOR Lublin 
Bramki: Patryk Marek x2 (asysta Bartosz Skotniczny oraz Szymon Wąsik), Szymon Wąsik (asysta Wojciech Falarz)\\

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Dawid Chłopek – GRATULACJE ! ! !

W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w Krośnie w turnieju o Puchar Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Podkarpackiego Doroty Chilik, organizowany przez zaprzyjaźnioną szkółkę Beniaminka.
Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym" co zapewniło naszym chłopcom aż 140 minut grania z mocnymi i wymagającymi przeciwnikami.
W pierwszym meczu spotykamy się ze zwycięzcą tegorocznego UHLSPORT CUP w Skotnikach – Wisłą Kraków. My w Krakowie wypadliśmy średnio, zdobywając 7 miejsce. Wprawdzie z drużyną Wisły nie spotkaliśmy się bezpośrednio, niemniej jednak była to okazja do korespondencyjnego rewanżu.
Mecz rozpoczynamy w składzie: Karol Wadas, Wojciech Falarz, Karol Iwański, Oskar Baniak, Bartosz Skotniczny, Szymon Wąsik oraz Patryk Marek.w Jak to w pierwszym meczu turnieju, żadna ze stron nie chciała stracić gola, a dopiero później myślała o jego zdobyciu. Naszym chłopcom udało się to pod koniec meczu. Bramkę na wagę 3 punktów i pierwszego zwycięstwa w turnieju zdobył Bartosz Skotniczny (asysta Szymon Wąsik).

Mecz z Beniaminkiem Krosno rozpoczynamy w identycznym ustawieniu jak zakończony zwycięstwem mecz z Wisłą. Wprawdzie to gospodarze obejmują prowadzenie, jednak nasi chłopcy od tego czasu zaczynają przeważać, efektem czego były strzelone dwie bramki – Oskar Baniak z wolnego oraz Dawid Chłopek (asysta Bartosz Skotniczny) – i kolejne trzy punkty wędrują na nasze konto.

Nasz kolejny przeciwnik to drużyna, z którą podczas ostatniego turnieju w Krośnie przegraliśmy 0:1, podczas gdy mieliśmy znaczącą przewagę w grze, mnóstwo akcji podbramkowych a przeciwnik z dwóch akcji wykorzystał jedną, co zapewniło im zwycięstwo. Tym razem trener Krzysztof Bizoń dokonał drobnej korekty składu i w miejsce Szymona Wąsika asygnował do gry Dawida Chłopka. Odwrotnie jak to miało miejsce w czasie naszej ostatniej potyczki, to drużyna z Dąbrowy Górniczej miała więcej z gry, dwa słupki, trzy poprzeczki oraz kilka "setek". My przez cały mecz stworzyliśmy może 3 akcje bramkowe, z których wykorzystaliśmy jedną – bramkę zdobył Patryk Marek (asysta Oskar Baniak) – i to my cieszymy się ze zwycięstwa. Po tym meczu pozostajemy jedyną niepokonaną drużyną w turnieju.

Drużyna KSZO Ostrowiec Świętokrzyski to nasz kolejny rywal. Rozpoczynamy w ustawieniu: Karol Wadas,Wojciech Falarz, Karol Iwański, Oskar Baniak, Bartosz Skotniczny, Kornel Madejski i Dawid Chłopek. Wprawdzie po stracie bramki błyskawicznie odpowiadamy – Dawid Chłopek doprowadza do wyrównania, niemniej najpierw po strzale z rzutu wolnego tracimy bramkę, a później grając w osłabieniu po żółtej kartce Patryka Marka i czasowym wykluczeniu, grając w osłabieniu tracimy trzecią bramkę. Udało nam się wprawdzie zbliżyć na jedną bramkę po bramce Kornela Madejskiego (asysta Mateusz Smoleń) jednak na więcej zabrakło nam czasu i sił. Pierwsza porażka w turnieju stała się faktem.

Mecz z nowosądecką Sandecją rozpoczynamy w ustawieniu jak w przegranym meczu z KSZO. Szybko obejmujemy prowadzenie po dwóch bramkach Dawida Chłopka, przy których asystowała Bartosz Skotniczny. I wtedy . . . stanęliśmy, a konkretnie stanęli na boisku nasi chłopcy, którym wydawało się, że przeciwnika mają "w kieszeni". Dwie stracone bramki, remis i nerwowa końcówka, która okazuje się na minutę przed końcem zwycięska. Tym razem Dawid Chłopek odwdzięczył się pięknym zagraniem, które strzałem głową wykorzystał Bartosz Skotniczny, zaprawiając nam tym samym kolejne trzy punkty.

Bezpośrednio po meczu z Sandecją rozpoczynamy kolejną potyczkę z drużyną AP 21 Kraków W odróżnieniu od składu z poprzedniego meczu, trener w miejsce Dawida Chłopka posyła do boju Oliwera Baniaka. W zamieszaniu podbramkowym rywale szybko wychodzą na prowadzenie. My staramy się przejąć inicjatywę, jednak powoli zaczyna być widoczne wśród naszych chłopców zmęczenie toczącymi się rozgrywkami. Do remisu doprowadza Dawid Chłopek, wykorzystując rzut wolny. 4 minuty przed końcem meczu, po zagraniu Oskara Baniaka bramkę zapewniającą nam kolejne zwycięstwo zdobył Bartosz Skotniczny.

Ostatni mecz turnieju z Motorem Lublin to prosty układ – zwycięstwo zapewnia nam końcowy sukces, przegrana lub remis gwarantuje nam co najmniej drugie miejsce. Wracamy do ustawienia z meczu z Sandecją Nowy Sącz: Karol Wadas,Wojciech Falarz, Karol Iwański, Oskar Baniak, Bartosz Skotniczny, Kornel Madejski i Dawid Chłopek. Naciskamy od samego początku rywalizacji, jednak nnie przekłada się to na bramki dla naszej drużyny. W końcu Patryk Marek (asysta Bartosz Skotniczny) rozpoczyna, jak się wydawało ostre strzelanie dla naszej drużyny. Niestety nie minęła nawet minuta i już remisowaliśmy. Stracona bramka zadziałała mobilizująco. Najpierw Patryk Marek (asysta Szymon Wąsik) a później Szymon Wąsik (asysta Wojciech Falarz) zdobywają dwie kolejne bramki, które zagwarantują nam zwycięstwo w meczu z Motorem 3:1 oraz triumf w całym turnieju.

 

Podziękowania dla rodziców za transport i opiekę. Ponadto podziękowania dla wszystkich rodziców którzy kibicowali nam nie tylko w Hali Krosno ale także dzięki transmisji online, która była prowadzona w internecie.

W Krośnie wystąpiliśmy w składzie: Wadas Karol, Falarz Wojtek, Iwański Karol, Baniak Oskar, Marek Patryk, Chłopek Dawid, Wasik Szymon, Skotniczny Bartek, Dudek Bartek, Smoleń Mateusz, Madejski Kornel, Baniak Oliwier.

Trener Krzysztof Bizoń

Kierownik zespołu Baniak Robert