Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku

W dniu 4.04.2015 nasi chłopcy z rocznika 2005, tym razem reprezentujący barwy Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy wywalczyli awans na Finały Ogólnopolskie turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku"! ! !

W meczach grupowych nie mieli sobie równych i wygrali wszystkie trzy spotkania.

Prawdziwa walka rozpoczęła się od meczy ćwierćfinałowych, gdzie los zetknął nas ze Szkołą Podstawową ze Stalowej Woli. Mecz z gospodarzami zawsze jest ciężki, ale nie tym razem. Po strzale Bartosza Skotnicznego objęliśmy prowadzenie, które jeszcze przed przerwą podwyższył Oskar Baniak. Po przerwie trzecie trafienie Dawida Prusa zapewniło nam zwycięstwo 3:0 i oczekiwanie na przeciwnika w półfinale, którym okazała się drużyna UKS 6 Jasło.

Półfinałowe starcie rozpoczynamy niemrawo i szybko tracimy bramkę. Na nasze szczęście jeszcze w pierwszej połowie do wyrównania doprowadza Oskar Baniak. W kolejnych akcjach marnujemy 3 stuprocentowe okazje i wydaje się, że nie możemy wygrać tego meczu. Tak się jednak nie dzieje. Dwukrotnie trafia Szymon Wąsik (raz z rzutu Wolnego) i obejmujemy prowadzenie 3:1. Rywale nie poddają się i strzelają kontaktową bramkę. Na więcej zabraknie im czasu i to my zagramy w wielkim finale z drużyną SMS Mielec (Stal Mielec), która pewnie pokonała naszych przyjaciół z Krosna, drużynę Beniaminka.

Zmęczenie oraz niesamowity skwar dają się we znaki obu drużynom. To my obejmujemy prowadzenie po strzale Bartosza Skotnicznego, jednak  dalszym ciągu trwa wymiana ciosów. W drugiej połowie na 2:0 podwyższa Patryk Marek i wydaje się, że Warszawa jest na wyciągnięcie ręki. Niestety koledzy z Mielca szybko strzelają kontaktowego gola i zaczynają się bardzo nerwowe 2 ostatnie minuty meczu. Żadnej z drużyn nie udaje się strzelić gola i to nasi chłopcy cieszą się po końcowym gwizdku ze zwycięstwa w całym turnieju i wyjazdu na finały do Warszawy.

Spełniły się nasze marzenia i to my zagramy na Stadionie Narodowym.

Gratulacje chłopcy i jesteśmy z Wami w Warszawie ! ! !

Najlepszym Bramkarzem został wybrany Oliwier Parat.

Nagrodę najlepszego zawodnika turnieju zdaniem Prezydenta Stalowej Woli otrzymał Patryk Marek.

W Stalowej Woli awans wywalczyli: Oskar Baniak, Oliwier Parat, Patryk Marek, Szymon Wąsik, Aleksander Sojka, Bartosz Sułek, Daid Prus, Karol Wadas oraz Bartosz Skotniczny. Trener niezmiennie ten sam – Krzysztof Bizoń