Puchar za zwycięstwo odebrali z rąk Arkadiusza Milika !!!

2005 z MilikiemW dniu 20 czerwca nasi chłopcy z rocznika 2005 uczestniczyli w III Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej ROZWÓJ CUP 2015.

Rozgrywki grupowe – grupa C:
DAP DĘBICA – GÓRNIK ZABRZE 3:0
Dobrze rozpoczynamy turniej w Katowicach – wysokie 3:0 i pewne zwycięstwo, pomimo zmarnowania kilku dogodnych sytuacji.

DAP DĘBICA – WROCŁAW ACADEMY II 1:0
Podbudowani poprzednim wysokim zwycięstwem, wychodzimy na spotkanie z II-gą drużyną Wrocław Academy chyba zbyt rozluźnieni i niezbyt skoncentrowani. Długo nie możemy strzelić bramki, pomimo w miarę dobrej gry. Niestety w dalszym ciągu zawodzi skuteczność – dowozimy skromne 1:0 i 3 kolejne punkty do tabeli grupowej.

DAP DĘBICA – STADION ŚLĄSKI 3:0
Pewna wygrana z kolegami z Chorzowa w stosunku 3:0 pozwala cieszyć nam się kompletem punktów po rozegraniu trzech kolejek w grupie C.

DAP DĘBICA – OLIMPIC WROCŁAW 0:0
Drużyna Olimpic Wrocław wydawała się najmocniejsza w naszej grupie. Było to widać również w jej dotychczasowych wynikach, w których podobnie jak my nie odniosła porażki. Przez większość czasu atakujemy, groźnie strzelamy, a przeciwnicy starają się wyprowadzać groźne kontry. Brakuje nam szczęscia (słupek, poprzeczka, minimalnie przestrzelone akcje) i mecz kończy się bezbramkowym remisem.

DAP DĘBICA – GKS II KATOWICE 5:0
Ostatni mecz w grupie gramy już na pełnym luzie. Jesteśmy pewni awansu do ZŁOTEJ GRUPY i w łatwy sposób ogrywamy przeciwników z Katowic 5:0.

Po rozgrywkach grupowych, przychodzi czas na obiad, krótki odpoczynek i rozpoczęcie zmagań w grupie mistrzowskiej – ZŁOTEJ.

DAP DĘBICA – GARBARNIA 2:0
Szybko zdobyta bramka pozwala nam na kontrolowanie meczu. Garbarnia stara się “coś ugrać”, jednak nie są w stanie przeforsować naszej obrony. Po zdobyciu drugiego gola jesteśmy pewni pierwszego zwycięstwa w złotej grupie

DAP DĘBICA – GKS KATOWICE 3:2
W drugim meczu grupy mistrzowskiej trafiamy na triumfatora Rozwój Cup z ubiegłego roku – GKS Katowice. Obejmujemy szybko prowadzenie, ale jeszcze szybciej przeciwnicy doprowadzają do remisu. Stracona bramka wzmacnia nasz zespół – odpowiadamy dwoma bramkami (3:1). Niestety grając w osłabieniu jednego zawodnika (kara za faul) tracimy bramkę i robi się nerwowo. W ostatniej minucie wyprowadzamy szybką kontrę, w której bramkarz GKS-u broni się przed utratą bramki interwencją ręką poza polem karnym. Sędzia jest tym razem łaskawy i wskazuje jedynie rzut wolny, ale nie wyklucza bramkarza z gry. Dowozimy zwycięstwo i mamy już 6 punktów na swoim koncie.

DAP DĘBICA – ROZWÓJ KATOWICE 0:1
Mecz z gospodarzami niestety przegrywamy – brakuje nam koncentracji, nie potrafimy zagrać zespołowo i przejąć inicjatywy.

DAP DĘBICA – PARASOL WROCŁAW 6:0
Po ostatniej porażce odbijamy sobie niemoc strzelecką na drużynie Parasol Wrocław. Gładkie zwycięstwo i oczekiwanie na ostatni mecz grupowy z drużyną Olimpic Wrocław, z którą w grupie C zremisowaliśmy (0:0).

DAP DĘBICA – OLIMPIC WROCŁAW 2:1
Spotykamy się z drużyną, którą chwilę wcześniej dopingowaliśmy w meczu z Rozwojem Katowice – bardzo dobry wynik dla naszych zawodników (1:1) dający nadzieję na triumf w turnieju. Padający deszcz utrudniał grę zarówno nam jak i przeciwnikom. Niestety to Drużyna Olimpica lepiej dostosowuje się do warunków i pierwsza strzela gola. W miarę szybko odpowiadamy na straconą bramkę, niestety żeby mieć nadzieję na końcowe zwycięstwo w turnieju musimy zainkasować w tym meczu 3 punkty. Ostanie 15 sekund meczu – za zagranie ręką w okolicach połowy boiska przez przeciwnika mamy rzut wolny. Potężne uderzenie Oskara Baniaka, wspaniały lot piłki, która ląduje w bramce przeciwnika i ogromna radość naszych zawodników – kolejne 3 punkty, których mamy obecnie 12 na swoim koncie – mamy zagwarantowane 2-gie miejsce w turnieju. Wszystko rozstrzygnie się w ostanim grupowym spotkaniu, pomiędzy Rozwojem a GKS’em.

W ulewnym deszczu grające drużyny Rozwoju i GKS’u walczą o najlepszy dla siebie wynik – Rozwój o zwycięstwo w turnieju, GKS o zajęcie drugiego miejsca. Niestety dla nas Rozwój strzela gola i to on jest na pierwszym miejscu. My jeszcze bardziej dopingujemy drużynę GKS’u. Ostatnia minuta meczu, GKS wykonuje rzut rożny po którym zdobywa gola – Rozwój – GKS 1:1 ! ! !

To my jesteśmy zwyciężcami III Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej ROZWÓJ CUP 2015 rocznika 2005 ! ! !

W ulewnym deszczu odbieramy puchar oraz czek na 1000 złotych dla najlepszej drużyny na akcesoria sportowe firmy ZINA z rąk obecnego reprezentanta Polski Arkadiusza Milika oraz byłego reprezentanta Polski Kamila Kosowskiego – dyrektora sportowego Rozwoju Katowice. Dodatkowo nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Karol Wadas – GRATULACJE KAROL ! ! !

Sukces naszej drużyny zmącił fakt, iż już w pierwszym meczu nasz kolega z drużyny Alek Sojka złamał rękę i zamiast walczyć z nami na boisku zostało mu tylko dzielne kibicowanie naszej drużynie z ręką w gipsie. Alek ten puchar jest dedykowany dla CIEBIE ! ! ! Trzymaj się i szybko wracaj do zdrowia – czekamy na CIEBIE ! ! !

W Katowicach wystąpiliśmy w składzie:
1. Karol Wadas
2. Wojciech Falarz
3. Karol Iwański
4. Aleksander Sojka
5. Patryk Marek
6. Szymon Wąsik
7. Oskar Baniak
8. Oliwier Parat
9. Bartosz Skotniczny
10. Dawid Chłopek
11. Bartosz Dudek
12. Oliwier Baniak

Trener: Krzysztof Bizoń
Kierownik drużyny: Bogdan Iwański

Jeszcze raz gratulacje dla chłopców i sztabu trenerskiego oraz licznie dopingujących naszych chłopców rodziców ! ! !