DAP 2005 na PROFBUD CUP CHALLENGER

Dwudniowe zmagania w turnieju PROFBUD CUP CHALLENGER w Krośnie rozpoczynamy od spotkania z Akademią Piłkarską Mam Talent Polska z Krzeszowic. Po wyrównanym meczu, w którym lekką przewagę mieli nasi chłopcy, jednak nie potrafili udokumentować przewagi zdobytą bramką. Dopiero gol strzelony przez naszych rywali pobudził naszych chłopców i po indywidualnej akcji i bramce Szymona Wąsika remisujemy 1:1. Pierwszy mecz za nami i pierwszy punkt w turnieju.

Kolejnym rywalem była II drużyna gospodarzy turnieju – BENIAMINEK Krosno. Szybko zdobyta bramka ustawiła nam mecz, a kolejne trafienia były tylko kwestią czasu. Tak też się stało i po dwóch golach Szymona Wąsika oraz dwóch trafieniach Oskara Baniaka pewnie wygrywamy 4:0 i z 4 punktami jesteśmy liderem grupy B.

Przed ostatnim spotkaniem z CRACOVIĄ wszystko jest jasne. Aby wygrać grupę B musimy wygrać różnicą 3 bramek. Jak się później okazało aby awansować do niedzielnego półfinału jako najlepsza drużyna z II miejsca wystarcza nam remis. Nasi chłopcy grają bardzo ambitnie, stwarzają mnóstwo sytuacji niestety nie udaje nam się strzelić bramki. Pierwszy strzał na naszą bramkę Cracovia oddaje po 10 minutach z rzutu wolnego. Drugi celny strzał Cracovia odda na 5 minut przed końcem i niestety zdobędzie gola. Szok dla naszych chłopców i kibiców. W dalszym ciągu atakujemy i to my przeważamy, ale to krakowianie zdobywają 3 punkty i jako najlepsza II drużyna zagrają w półfinale.

W niedzielne popołudnie pierwszym rywalem naszej ekipy jest drużyna GLINIKA Gorlice. Podobnie jak w sobotnich meczach przeważamy, jednak nie udaje nam się strzelić gola. Dopiero w 10 minucie meczu atakujemy, jednak sędzia odgwizduje spalonego naszych chłopców. Gorliczanie ustawiają piłkę podają do bramkarza, który delikatnie odbija przed siebie i … czeka, a do zostawionej piłki dobiega Oskar Baniak mija bramkarza i wbiega z piłką do pustej bramki przy ogólnej konsternacji drużyny przeciwnej. Sędzia wskazuje środek boiska i to my prowadzimy 1 : 0. Drugiego gola w tym meczu strzela Dawid Chłopek i w meczu o V miejsce zagramy ze słowackim MFK ZEMPLIM Michalovce.

Kolejny mecz, kolejne zmarnowane sytuacje i ponownie tracimy bramkę i zwycięstwo w meczu, którego nie powinniśmy przegrać. Pięknym strzałem z rzutu wolnego w samo okienko rywale nie dali szans naszemu bramkarzowi a nam zabrakło zimnej krwi żeby zdobyć V miejsce.

Podsumowując dwudniowe zmagania i ostateczne wyniki, w grupie zagraliśmy z finalistami całego turnieju. Turniej wygrała APMT Polska z Krzeszowic przed CRACOVIĄ. Tym bardziej żal nie wykorzystanych sytuacji i zaprzepaszczonej szansy na wyjazd do Gdańska. Taki jest jednak sport, a w szczególności piłka nożna. Mówimy trudno i walczymy dalej, tym bardziej że przed nami dwie decydujące kolejki PLMS D1 w tym mecz z liderującą STALĄ Mielec i kolejny wyjazd do Stalowej Woli na mecz z AP II Stalowa wola, która w składzie zapewne będzie miała zawodników z pierwszej drużyny.

W Krośnie wystąpili: Karol Wadas, Oliwier Parat, Karol Iwański, Bartosz Dudek, Wojciech Falarz, Aleksander Sojka, Bartosz Skotniczny, Dawid Chłopek, Szymon Wąsik, Oskar Baniak, Patryk Marek, Kornel Madejski oraz Filip Świerczek.

http://dapdebica2005.pl/aktualnosci/profbud-cup-challenger-na-6-miejsce-gdansk-nie-dla-nas/