DAP 2004 szóste miejsce na Galmet Cup w Mielcu.

IMG_0138

 

VI Miejsce zajęli nasi chłopcy z rocznika 2004 w Turnieju Galmet Cup 2015. Organizatorem zawodów była Akademia Piłkarska z Mielca. W turnieju udział wzięło dziesięć zespołów podzielonych na dwie grupy.

Nasi zawodnicy trafili do grupy B, w skład której weszły: AP Mielec (żółci), Garbarnia Kraków, 16 Przemyśl, Tomasovia Tomaszów Lubelski.

Początek zawodów chłopcy rozpoczęli świetnie pewnie pokonując ekipę gospodarzy (AP Mielec żółci) 4:0, po pięknych uderzeniach K.Łochax2, I.Brzozowskiego oraz wykończeniu składnej akcji przez F.Pieniążka. Podbudowani tym zwycięstwem przystąpiliśmy  do drugiego meczu (16 Przemyśl). Niestety gra od początku nie układała się po naszej myśli. Mimo przewagi i wielu bardzo dobrych sytuacji strzeleckich schodzimy z parkietu pokonani (0:1). Trzeci pojedynek grupowy, to rywalizacja z Grabarnią Kraków. Wygrywamy ten mecz 1:0 (K.Potyrała) po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry.

Po trzech spotkaniach mamy na koncie sześć punktów, i aby myśleć o czołowej czwórce ostatni pojedynek z Tomasovią musimy przynajmniej zremisować. Rozpoczynamy dobrze i mamy kilka sytuacji bramkowych. Niestety jesteśmy nieskuteczni. Rywal przeprowadza jedną kontrę i wychodzi na prowadzenie. Od tej pory gra nam się bardzo ciężko, a rywal trafia jeszcze dwa razy ? ulegamy 0:3.

W efekcie musimy zadowolić się grą o V miejsce z drużyną gospodarzy (AP Mielec niebiescy). W regulaminowym czasie remisujemy 0:0 i o wyniku decydują rzuty karne. Nasi chłopcy nie trafiają dwa razy, za to rywal jest skuteczny. Ulegamy w karnych 0:2 i ostatecznie zajmujemy VI miejsce.

Skład DAP2004: A.Stachnik, I.Brzozowski, G.Skarbek, R.Lubera, M.Kruczek, W.Nagórzański, F.Pieniążek, F.Lorenc, K.Łoch, K.Strózik, K.Potyrała, M.Dziurzyński, O.Zbaraza, B.Cichoń, R.Buszek.