I miejsce w Śnieżka Winter Cup 2014 rocznika 2004!!!!

10440211_989433687751934_431618396509641798_nŚwietne zawody rozegrali nasi młodzi piłkarze z rocznika 2004 w cyklicznym Turnieju Śnieżka Winter Cup, którego organizatorem był Igloopol Dębica. W stawce dziesięciu zespołów chłopcy okazali się najlepsi, prezentując bardzo dobrą grę.

Wszyscy uczestnicy zawodów zostali podzieleni na dwie grupy A i B. My w grupie B trafiliśmy na następujące ekipy: Igloopol Dębica II, AP Jasło, Siarka Tarnobrzeg, 16 Przemyśl. Około godziny 9:00 rozpoczęliśmy rozgrywki, inaugurując zmagania z gospodarzem zawodów ? Igloopolem. Mecz pełen walki i świetnych sytuacji strzeleckich. Pierwsze minuty to przewaga gospodarzy, natomiast druga część pojedynku to ataki pomarańczowych.

I jak to często w derbach bywa mecz kończy się wynikiem remisowym 1:1. Na uwagę zasługuje piękne trafienie Kamila Potyrały w samo okienko bramki Igloopolu. Po półtoragodzinnej przerwie przystępujemy do drugiego pojedynku. Naszym rywalem jest drużyna AP Jasło. Ten mecz jak i poprzedni jest bardzo zacięty. Oba zespoły chcą zdominować środek boiska i strzelić zwycięską bramkę. Mimo wielu ładnych akcji mecz kończy się wynikiem bezbramkowym. Trzeci pojedynek grupowy to rywalizacja z Siarką Tarnobrzeg. W tym spotkaniu chłopcy prezentują świetną formę i po dwóch pięknych akcjach Kuba Strózik zdobywa dwie bramki. Wygrywamy 2:0. W tym momencie mamy na koncie 5 pkt i aby awansować do strefy medalowej musimy przynajmniej zremisować z ekipą z Przemyśla. Założony cel zostaje osiągnięty i po bardzo dobrej grze remisujemy 1:1, prowadząc przez prawie całe spotkanie (K.Łoch).

W grupie zajmujemy drugie miejsce i w półfinale turnieju przychodzi nam zmierzyć się z pierwszą drużyną Igloopolu Dębica. Mecz stoi na wysokim poziomie, i z obu stron można oglądać świetne akcje kończone pięknymi uderzeniami. Jednak to my trafiamy pierwsi, po bramce (K.Potyrała). Prowadzimy grę przez długi okres po strzeleniu bramki. Ale rywale zaczynają coraz bardziej niebezpiecznie nękać naszą obronę. W efekcie tracimy bramkę po stałym fragmencie gry. Pojedynek kończy się remisem w regulaminowym czasie gry. O awansie do finału decydują karne. Nasi chłopcy wykazują się lepszą odpornością psychiczną od rywala i strzelają celnie dwa razy. Dodatkowo Alek świetnie broni uderzenia zawodników Igloopolu i w efekcie jesteśmy w finale.

Pojedynek finałowy to rywalizacja z Tarnovią i kopia meczu półfinałowego: walka na całym boisku z obu stron, z tą różnicą, że pojedynek kończy się bezbramkowym remisem. I jak w spotkaniu z Igloopolem dwa karne strzelają K.Łoch i K.Potyrała, a nie zawodny Alek broni dwa strzały Tarnovii. W tym momencie wszyscy możemy świętować zwycięstwo w Turnieju.

Zawodnicy trochę zmęczeni całodniowymi zmaganiami, ale bardzo szczęśliwi odbierali złote medale. Gratulacje dla Alka Stachnika, który został najlepszym bramkarzem Turnieju, a także dla Trenera, który świetnie poukładał i zmobilizował drużynę do walki. Podziękowanie dla najwierniejszych kibiców ? rodziców, którzy tak licznie dopingowali swoje pociechy. 

Klasyfikacja końcowa Turnieju:

1. DAP Dębica.

2. Tarnovia Tarnów.

3. Igloopol I Dębica.

4. Igloopol II Debica.

5. AP Jasło.

6. Ziomki Rzeszów.

7. Mosir Mielec.

8. 16 Przemyśl.

9. Siarka Tarnobrzeg.

10. Soccer Ropczyce.

 

Skład DAP2004: Alek Stachnik, Łukasz Bocheński, Igor Brzozowski, Kuba Strózik, Bartek Nykiel, Radek Lubera, Gabryś Skarbek, Bartek Cichoń, Wojtek Nagórzański, Kacper Łoch, Kamil Potyrała, Rafał Buszek, Filip Pieniążek.

Trener: Grzegorz Cyboroń.